Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Informatika vagy szoba festő...

Informatika vagy szoba festő lenne Job?

Figyelt kérdés
Infóhoz úgy tudom kell a matek nagyon szoba festőhöz alap dolgok kellenek ha jól tudom
2023. jan. 14. 14:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapelv: olyan szakra menj, amit szívesen csinálnál. Ez legyen az elsődleges. És te válassz, ne a család! Én már jócskán túl vagyok a harmincon. Láttam azért már egyet, s mást. Ott, akiknél a család döntött, nagyon ritkán láttam azt, hogy felnőttként az az ember boldog lett volna. Akkor sem, ha egyébként jól keres. Konkrétan a volt osztálytársaim között négynél is gyakorlatilag a család döntötte el, hogy merre tanuljanak tovább. A négyből három alkoholista, egy (lány) pedig hogy is mondjam... "aranyásó" lett. És nem bányatechnikai értelemben.

Abba gondolj bele, hogy kb. 20 éves korodtól 65 éves korodig azt kell majd csinálnod minden nap, napi 8 órában. Ez azért sok idő. És persze lehet közben váltani, de az már sokkal nehezebb, mint most jól dönteni. Szóval ez legyen az elsődleges: mit szeretnél csinálni? Mi az, amiben úgy érzed, hogy jó lennél, és szeretnéd is csinálni minden nap?

2023. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: látom, te csak addig látsz el, hogy "kell-e hozzá matek". Ne. Ne csak ez legyen a szempont. A 8. válaszomban leírtam, hogy még jópár egyéb dolog is kell ahhoz, hogy valaki jó informatikus legyen. Tudod, ismerek olyat, aki matematikából diplomázott, de egy átlagos 9.-es szintjén van a számítógépek kezelése terén. (És nem, nem nyugdíjas korú emberről van szó.) Hiába jó matekból, még talán a szövegszerkesztés úgy-ahogy megy neki, de például a táblázatkezelésnél már behal.

Arra sem válaszoltál, hogy melyik területe érdekel az informatikának? Gyanítom azért, mert nem tudod, hogy milyen területei vannak. Gyakorlatilag úgy mennél informatikai pályára, hogy azt sem tudod, hogy az micsoda??

2023. jan. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
2 évig tanítottak infót word exe táblázat kezelés volt azon az órán
2023. jan. 15. 07:41
 14/18 anonim ***** válasza:
Abból sok pénz nem elsz, mármint excel meg word nem " tudás " informatika szintjén.
2023. jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Gondolom abba a suliba megtanítják amit kell
2023. jan. 15. 09:35
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapján, hogy te pár nagyon egyszerű kérdésre sem voltál képes válaszolni, nem hiszem, hogy informatikusnak kéne menned.
2023. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom abba a suliba megtanítják amit kell"

Helyesen:

"Gondolom, abban a suliban megtanítják, amit kell."

De milyen suliban? A jelek szerint halovány fogalmad sincs arról sem, hogy mi az az informatika.

2023. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Szobafestonek nem sok matek kell ha alkalmazott vagy. A fonokod kiszamol mindent, neked max azt kell tudnod hogy mekkorat vagj a tapetabol, szigetelesbol, elvedobol. Egyszeru masodik osztalyos matek.
2023. febr. 10. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!