Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen munkahelyek jöhetnek...

Milyen munkahelyek jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikus szak képzetséggel, hol lehet elhelyezkedni, milyen munkát kell végezni?

2017. márc. 1. 23:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon sokan mennek most informatikusnak. Mire végzel annyi informatikus lesz Magyarországon hogy a nagy informatikus munkanélküliségről fognak megjelenni cikkek. Mondanám hogy külföldön de mire végzel addigra annyira be fog zárkózni minden ország mert védeni akarja a saját gazdaságát hogy nehéz lesz más országokba menni dolgozni. Ezek a hátrányos folyamatok már most elkezdődtek.

Milyen munkát kell végezni? Amit rád bíznak és amihez értesz :)

2017. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Értem, ezek szerint azt mondod hogy most nem érdemes erre a szakra menni, mert túl jelentkezés van? Helyette milyen hozzá hasonló szakot ajánlanál? (Például amihez matek és informatika szükséges)
2017. márc. 2. 18:09
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Menj nyugodtan erre a szakra. Nincs túljelentkezés, és ha lenne is, azoknak a fele-harmada jó, ha elvégzi. Egyébként pedig bármilyen szakmában ha te vagy a legjobb, nem lesz rossz dolgod.
2017. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

Nincs olyan hogy túljelentkezés. Az van hogy kimutathatóan egyre többen mennek informatikusnak. A médiában megjelent cikkeket sejtem emögött. Azt reklámozza félrevezetően a média hogy hihetetlen magas IT fizetések vannak és nagy informatikus hiány.

A valóságot már sokszor leírták a valódi informatikusok. Ott van hiány ahol szarul fizetnek és azoknál a cégeknél hiány lesz akkor is ha minden második ember informatikus lesz. A magyar IT-s átlagfizetések se olyan jók mint ahogy a propagandában van. De a fiatalok még naivak a szüleik meg beveszik a propagandát. Ezért egyre többen mennek informatikusnak. Már most is nagyon sok informatikus van aki inkább vállalkozik vagy elmegy külföldre és vannak munkanélküliek is közöttük.

Sok más szakon is szükség van a matematikára és valamennyi informatikai tudásra. Gépészmérnök vagy villamosmérnök vagy a járműipari tervezőmérnök stb.

A járműiparban pl jól el lehet helyezkedni jó fizetésekért még Magyarországon is. 4-5 év múlva még biztosan itt lesznek az autógyárak. Ha nem akkor is mehetsz Németországba valamelyik autógyártó konszernhez. Hajts rá a felsőfokú német tudásra és mellette másodikként esetleg angolra.

2017. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet sokan jelentkeznek, de sokan nem tudják hogy azért ez a szakma sem egyszerű és folyamatos tanulást igényel. Német tudásom csekély az angolt tanulom nagyobb szinten. Idén már a középfokú nyelvvizsgám meg is lesz angolból ha minden jól megy.
2017. márc. 2. 20:44
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

A rengeteg "OKOS" már 10 éve is mondta, hogy ne menj informatikusnak "Dunát lehet velük rekeszteni". Sok szakértő.

Nekik az OKJ-s rendszergazda is informatikust jelent, biztos azért keverik össze!


Hatalmas hiány volt, van és lesz is jó programozókból. Rengeteg cég már külön tanfolyamokat indít , mert egyszerűen egymástól nem tudják elvadászni a jelölteket.

Persze egy magas szintű angol nyelvtudás és programnyelvek ismerete kell mindenképp. (lehet, hogy ezeket magán szorgalomból kell megtanulnod, ha iskola csak a szemléletre tanít meg. De megéri)


Budapesten a programozok fizetés szempontjából egy külön faj szerintem. Öt év munkatapasztalattal szerintem könnyen fél milliós nettónál járhat a fővárosban az ember, ha munkahelyeket váltogat és halad előre.

Minap nézegettem, vannak 1 millió bruttóra is kiírt hirdetések :D Azt mond meg melyik más szakmánál látsz ilyet?


Mérnöki irányban tanultam, de így utólag bánom, hogy nem informatika irányában mozdultam.

2017. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%

De persze aki rest váltogatni bizonyos időnként állást és egy cégnél elvan, az biztos nem ér el ekkora fizetést.


Ha egy cégnél vársz a fizetésemelésre sose lesz akkora a béred mint amikor felmondasz és váltasz egy másik cég másik állására.

(Múltkor olvastam egy IT-s szakember blogját és ő azt javasolta, hogy IT területén nyugodtan váltsanak 1-2 évente munkahelyet az emberek.)


De amúgy a gépész, villamos mérnök sem rossz irány. Ez a három mérnök szakma az ahol lehet keresni. A többi nagyrészt kuka fizu szempontjából.


[A Dupla Post-ért sorry, véletlen elküldtem befejezés előtt az elsőt]

2017. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%

Az "OKOS"-ok inkább azok akik azt a propagandát biflázzák vissza amit a média megír. Hogy "nagy informatikus hiány van" és "milliós fizetések" stb.

Az igazi informatikusok ennek a szöges ellentétét mondják és kommentálják az ilyen propagandák alá és nem csak az "OKJ"-sek hanem mindenféle szakemberek sokféle cégtől (közszféra/multi vállalatok/kis cégek). Már elnézést de én inkább nekik hiszek. Ők vannak az informatikus szakmában és ők élik át. Nekem is több ilyen IT-s ismerősöm van - elismert szakemberek és nem szomszéd mórickák. Hogy miért van mégis a propaganda és miért erről szól? Van rá magyarázat de hosszú lenne és úgysem akarnák megérteni azok akik inkább a sajtónak hisznek.

2017. márc. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

Nem veszek be semmit én addig amíg nincs róla tuti információm. Vannak a baráti körömben infósok is és elég gyorsan elkapkodták őket jóval átlag feletti fizetésért.

Igaz egy folyékony angol nyelvtudás és különböző programnyelvek ismerete nem volt gond nekik.


És továbbá az is fontos, hogy nem vidéken szenvedtek vele.

Ez az ipar Budapesten van, esetleg még pár nagyobb vidéki városban. Most az Alföld középen vagy akárhol hiába akarnál te vele akármit is kezdeni.


Egyébként a kérdező gondolom a gyakori kérdéseken túl is próbál majd hiteles információkat szerezni, talán nem befolyásoltuk :D

2017. márc. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

Én sem az alföldi pusztára gondoltam és az ott dolgozókra (nagyon nem volt vicces). Hanem elismétlem: elismert szakemberekre. Azt is elismétlem hogy nem a saját véleményemre támaszkodtam hanem az IT iparban dolgozó szakemberekre. Ja ők is dolgoznak de már bocs ők jobban látják a helyzetet mint a kívülállók. Olyanok is azt mondják hogy ez mind nem igaz akik nemzetközi multinál dolgoznak és időnként a budapesti központból más országba helyezik át őket.

El kellene olvasni a kommenteket is általában egy cikk alatt de persze sok propaganda alatt nincs komment szekció és nem véletlenül.

2017. márc. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!