Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondhatta ezt?

Miért mondhatta ezt?

Figyelt kérdés
Itthonról dolgozom. Főnököm elég sokszor fel szokott hívni trécselni. Én ezeket a beszélgetéseket nem igazán díjazom, de mit tehetnék, munkaidőben nem mondhatom, hogy bocs nem érek rá csevegni, hiszen arra kell ilyenkor ráérnem, amire ő akarja. Mindketten nők vagyunk. Az egyik ilyen csevegés során megemlítette, hogy a párja kérdezte, hogy hogyhogy ilyen sokat cseverészünk, mesélte nekem, hogy mondta a párjának, hogy hát mi ezt így szoktuk, főleg év elején, amikor még lazább a meló stb. Ugye mesélte nekem, hogy ők ketten mit beszélgettek (mintha érdekelne...) és ahogy így mondja mondja, egyszer csak benyögi, hogy és XY (a párja) megkérdezte, hogy "és te ezt fizeted neki?" (mármint nekem) és meséli tovább, hogy ő erre válaszolta, hogy persze stb stb, folytatta a sztorit. Köpni nyelni nem tudtam. Egyrészt, mi a fenének meséli ezt el nekem, másrészt rohadtul nem én hívom fel őt, nem én beszélek, ő mondja folyamatosan, elmeséli az életét konkrétan. De azért benyögi ezt a sztorit, kitér rá, hogy rá lett kérdezve, hogy ő ezt fizeti e nekem, hogy elbeszélgetjük az időt, mintha én hívnám vagy nem is tudom. Miért csinálta ezt szerintetek? Bocsánat, ha zavaros, a lényeg, hogy nem értem miért mesélte el nekem, hogy megkérdezték tőle, hogy ő ezt fizeti e nekem, hogy dumálunk telón, amikor mindig ő hívogat, ő dumál, ő akar beszélgetni, és én sose hívom és kb alig szólalok meg akkor is ha ő hív.
2023. jan. 18. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszédkényszere van, nem tud mással csevegni és ezért agyatlanul beszél a levegőbe kizárólag azért, hogy hallhassa a saját hangját. Szerintem két opció van: a) vagy lenyeled a békát és ezzel ütitek el a munkaidőt vagy b) megmondod neki kedvesen, udvariasan, hogy picit később nem tudna-e visszahívni, mert rengeteg a munka. Nem is értem az ilyen főnököt..
2023. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a gond?

A párja rákérdezett, hogy "te azt fizeted, hogy beszélgettek?" utalva ezzel arra, hogy ha nem tartana fel, akkor hasznos munkát végeznél amivel végső soron nekik is termelsz hasznot.

Magyarul a párja is úgy van mint te, hogy igazán hagyhatna dolgozni:D Egyedül a főnid nem érzi erre az igényt.


De egyébként nyugodtan betolhatod néha, hogy "figyelj, szeretnék most haladni ezzel amit adtál"

2023. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát a gond az, hogy úgy hozta ki, hogy még én érezzem magam emiatt sz.rul :D

De egyébként igazatok van.

2023. jan. 18. 12:17
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Tényleg zavaros.

De a lényeg, a tipikus női főnök + naplópó női beosztott pletykálkodós munkakerülő kapcsolat.

Ha nem érdekel különösebben a munka és a cég jövője, valamint jól meg vagy fizetve, akkor nincs más teendőd, mint hallgatni és örülni a potyapénznek

2023. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De hát én nem vagyok "naplópó női beosztott", pont ezért zavar, hogy ez így van beállítva még a főnököm részéről is. Én dolgozom rendesen, mindent megcsinálok, amit kell, bár tény, hogy megszakadnom nem kell. De sokkal inkább csinálnám a feladataimat, minthogy a főnököm fecsegését hallgassam, szóval egyáltalán nem vagyok naplopó. Mindegy, továbbra se értem, miért mondta el nekem, hogy rákérdeztek nála, hogy ezért fizet nekem.
2023. jan. 18. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: Ja, hogy túlórában bepótolod, akkor tényleg nem vagy naplopó.

Továbbra sem érted a szóösszetételt? "pletykálkodós munkakerülő kapcsolat."

Amíg máson köszörülitek a nyelveteket, addig sem dolgoztok, ennyi a lényeg. Az már csak egy következő kérdés, hogy feleslegesen vagy-e ott, mert amúgy nincs mit csinálnod, vagy túlórázhatsz a pletyka után.

2023. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Te nem érted, hogy nem én akarok beszélgetni a főnökömmel? Én kb. meg se szólalok az alatt az idő alatt, amíg ő elmeséli az életét. Csak hümmögök, meg aházok és alig várom, hogy befejezze, hogy csinálhassam a feladataimat.
2023. jan. 18. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
De értem, de te ettől függetlenül partner vagy benne.
2023. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Erős túlzás. Csak úgy érzem nem tudok ellene mit tenni. De tök mindegy, nem is ez volt a kérdésem lényege.
2023. jan. 18. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!