Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire jó ez a színjáték?

Mire jó ez a színjáték?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ritkán ülünk össze személyesen egy baráti társasággal, mert mindenki más felé lakik, de amikor össze is ülünk legtöbbnél megy ez a színjáték. Példa:

Legutóbbi alkalomból mikor így együtt volt a társaság, beszélgettünk ketten az egyik barátnőmmel és mondom neki, h milyen jó, h végre boldog az új pasija mellett, mire ő: Oh, nehogy azt hidd, hogy annyira jó minden, csak neked mondom de ..... elkezdi sorolni h milyen problémák vannak. És mondom neki, hogy dehát olyan boldogoknak tuntetek mint akit egymásnak teremtett az Isten, mire ő mondja saját szájával, hogy " Az csak színjáték " .

És ami még számomra érthetetlen, hogy az egyik mindig túl akarja harsogni a másikat, belebeszélnek egymás szavába, hogy mondjanak egy mégnagyobb szenzációt. Milyen menci helyen voltak, mennyit költöttek ... a másik társaságukat ilyen lemondják, hogy fúj azoknál milyen volt az esküvő... facen meg tele van kommentelve h milyen jó volt minden. Arról nem is beszélve, hogy ha egy pár megsimitja egymás kezét, akkor ők már bújnak bele egymásba, és olvadoznak ott, "macikám" stb...

Más is jár ilyen helyekre, más is él még lehet jobban, mégsem veri ennyire nagy dobra. Nekem ez furi, hogy egy baráti összejövetel erről szól, műmosoly művigyorgás, meg a kitalált sztorik, mert egyről történetesen tudtam, h semmi köze a valósághoz.

Lehet én vagyok antiszociális, de nem tudom, ez akkor sincs így helyén, mert régen nem erről szólt, mindenki tudott jofej lenni, viccelődni, mostmar 1-2 pár van, aki nem verseng ilyen látszat dolgokon.


2023. jan. 23. 09:08
 1/6 A kérdező kommentje:
25 év körüli tarsasagrol beszélünk.
2023. jan. 23. 09:10
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Mert még mindig olyan társadalomban élünk, ahol a valóság és az érzelmek kimutatása ciki. Szerepet játszunk, külsőségekkel foglalkozunk, okoskodunk, kontrollálunk, megfelelési kényszerünk van, agresszívan kommunikálunk, azt hazudjuk minden fasza. Rengeteg energiát teszünk abba, hogy a valóság semmiképp se legyen se láttatva, se kimondva. Mert hát "mit fognak gondolni"
2023. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. 👋
2023. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
50%
Ez nem baráti összejövetel, hanem faszméregetés. Menne a halál.
2023. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Felszínes emberekkel barátkozol, ezek szerint. Én már minden ilyen embert kitakarítottam az életemből. Ilyenek a közösségi média függők is, akik abban a műmájer, alakoskodó, felszínes, magamutogató világban érzik jól magukat, napi lételemük az ebben való menőzés (kifelé minden szép, csak belül rohad a történet).

A fiatalabb generáció már sajnos ebben a világban szocializálódott.

Ahogy William Shakeseare is megmondta: Színház az egész világ...

2023. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Több okból ilyenek az emberek.


Az egyik a gyerekes versengés. Az ötéves lányom büszkén újságolja, hogy mozog a foga, a nővére meg egyből keresztbe harsogja, hogy az semmi, mert neki már nyolc foga kiesett. Emlékszem mennyire csalódott voltam, amikor 9 évesen a haverom akkorát nőtt a nyáron, hogy magasabb lett, mint én. Na, ez aztán szépen megmarad felnőtt korban. 25 évesen az ember szégyennek éli meg, ha nincs jó párkapcsolata, a haverjainak meg van.


A másik a vágyakozás mások elismerésére. Pl az egyik haverom és a felesége kinyírnak azzal, hogy szabályosan kikényszerítik belőlem a dicséretet olyan dolgokért, hogy a hatéves kislányuk nem sírt a védőoltástól. De a kedvencem egy másik haverom felesége volt, aki meg azzal dicsekedett, hogy az újszülött babája mindig hozta az elvárt súlynövekedést, és megdicsérte a védőnő. Egy csomó ember azért színlel tökéletességet, mert a dicséret élteti.


Egyúttal ennek a fordítottja is létezik: a félelem mások rossz véleményétől, meg úgy egyáltalán mások figyelmétől. A feleségem háziorvost váltott, én meg maradtam a réginél (költözés). Az orvosom asszisztense megkérdezte, hogy ugye nem váltunk el, vagy ilyesmi. Ezen a női kollégáim szó szerint felháborodtak, amikor meséltem nekik, hogy mit képzel ez magáról, mi köze van hozzá. Sokszor a színjáték egyfajta önvédelem, hogy ne legyen ok kérdezősködésre.


És van még egy érdekes aspektusa is: nem illik másokat kellemetlen helyzetbe hozni a saját nyűgjeimmel. Nekem anyám halála után volt nehéz, hogy piszkosul szerettem volna erről beszélgetni emberekkel, de nem tudtam eldönteni, hogy mikor sokkolok ezzel valakit. Nem feltétlenül szeretnék kínos pillanatokat okozni azzal, hogy az ezer éve látott cimboráimra mondjuk rázúdítom a szerelmi bánatomat. Van, aki ezt úgy oldja fel, hogy inkább színleli a tökéletességet, hogy ne is kerülhessen rá a téma.


A fentinek megfelelő másik változat, ha konkrétan én magam vágyok arra, hogy végre egy kiscit elterelődjön a figyelmem, és emiatt nem akarom, hogy rám terelődjön a figyelem.

2023. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!