Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet csak úgy...

Miért nem lehet csak úgy szertartás meg minden nélkül temetkezni?

Figyelt kérdés
Pár napja beszéltük szüleimmel, hogy már félmillió alatt nem lehet megúszni egy temetést. Gondolom a hamvasztás se 10 ezerbe kerül. Szerintem ez borzalmas. Elüt a busz félúton az iskolába, és hajléktalanná válnak a szüleim, mert különben nem tudnak eltemettetni? Miért nem lehet azt csinálni, hogy írok egy végrendeletet (biztos ami biztos) amiben leírom, hogy semmilyen szertást és síremléket nem akarok, csak szedjék össze az illetékesek a maradványaimat, aztán úgy ahogy vagyok, ássák el a legközelebbi temetőbe, aztán jó van az úgy? Max egy adag hipoval vagy domestossal át lehet törölgetni, egészségügyi okok, értem én, de a többi tök felesleges, ha ezt én magam nem igénylem a család meg nem tudja kifizetni.

2023. jan. 28. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja nyilván ez is csak üzlet. Nekem az a legszimpatikusabb megoldás. Hogy eltemetnek és ültetnek egy fát a sírra. Szerintem nem csak a pénz, hanem az egyéb járulékos dolgok miatt is felesleges ez a felhajtás. Én csak szimplán meztelenül akarok a földbe kerülni, nem kell ruha se semmi, minek szennyezni a környezetet? Álljon ott egy kis fa, ami évek során megnő, de nem kell se név tábla se semmi. Úgyse lesznek gyerekeim akik látogatnának nem fogok maradandót se alkotni engem nem érdekel ha a Kutya se fog rám emlékezni épp ezért nem kell a temetésből se nagy dolgot csinálni
2023. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Lehet.
2023. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
Azért, amiért nem lehet adófizetés meg minden nélkül vállalkozni.
2023. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szertartás nélkül is temetkezni.
2023. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező szertartás. Egyedül a hamvasztás - ha amellett döntenek - nem megúszható. Sajnos ára van - csakúgy, mint a születésnek -, és higiéniai okokból az sem megoldható, hogy valahol elásnak egy testet, ami bomlani fog.
2023. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#5 Valószínűleg hülye kérdés, de a környezetnek miben más, ha egy emberi test bomlik le pl egy erdőben, mintha egy bármilyen állati tetem?
2023. jan. 28. 16:43
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nem lesz senki aki eltemessen, így nem hiszem, hogy valaki szertartást fog csinálni.
2023. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

#6, semmiben. De honnan tudod - ha nincs kijelölve -, hogy azon a helyen már hányan fogtak ásót, hogy "ez a hely pont jó lesz a nagymaminak" És ha már megjelölik, akkor az temető lesz. Temető, csak az erdőben.

Egyébként árthat a természetnek, ha pl. fertőző beteg volt. Sírnyitáskor is megkérdezik - ha jól tudom, egy éven belül -, hogy az előtte eltemetett szenvedett-e fertőző betegségben. Sőt, nem csak megkérdezik, hanem orvosi papírral kell igazolni, hogy nem. Különben meg sem bontják a sírt.

Gondolj az elmúlt időszak Covid-járványára. Mi lett volna az erdőkkel..?

2023. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szertartás meg "minden" nélkül temetkezni.


De költségek akkor is lesznek. Törvényileg szabályozva van, hogy a holttest csak temetőben helyezhető el, egészségügyi és adminisztratív okok miatt is.


Hiszen így adminisztrálva van, hogy XY az adott temető adott parcellájában nyugszik, ellenben ha csak elkaparják valahol az erdőben, akkor adott esetben hosszas munka kideríteni, hogy egyáltalán hogy került oda, bűncselekmény áldozata lett-e, stb.

2023. jan. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szertartás. Ha aggódsz a költségek miatt köthetsz biztosítást rá.
2023. jan. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!