Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Jó ötlet...

Mit gondoltok erről? Jó ötlet vagy felesleges időpazarlás? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szeretnék továbbtanulni egyetemen pénzügy és számvitel szakon (BGE-PSZK). Eddig 400 pont volt a ponthatár, ezt ugye idén eltörölték, de valószínűleg továbbra is 400 körül lesz. Idén emeltezek töriből, de szerintem vele se kerülnék be államira. Szóval arra gondoltam, hogy beadom a jelentkezést, de ha nem vesznek fel (amire nagy az esély), akkor elmegyek önkéntes katonának szeptemberben. Ezt a honvédség indítja, főleg olyanoknak, akik nem jutottak be egyetemre. 16, 32 és 64 többletpontot lehet érte kapni. Mellette nyelvet tanulnék és ha van rá lehetőség elvégeznék egy pár hónapos pénzügyes/számviteli OKJ-t.

Így pénzt is keresnék, plusz fejleszteném is magam.

Hasonló helyzetben Ti mit csináltatok? Hülyeség az egész? Mit tanácsolnátok?

20/F



2023. jan. 29. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom a plusz pontokon kívül mennyi hasznod lenne ebből a dologból. Lehet, hogy jobban járnál ha az OKJ-t és a nyelvtanulást inkább valamilyen (diák /rész) munka mellett végeznéd. Ha lesz egy felsőfokú nyelvvizsgád, meg egy emelt érettségid, az már 90 pont a régi rendszer szerint, azt nem tudom hogy a jelentkezési helyed most mennyit ad ezekre, de valószínű hogy ezek + esetleg még az OKJ is többet ér, pontban és tapasztalatban is.

De persze ha az tényleg vonz, hogy önkénteskedj a katonaságnál, akkor vágj bele, aztán végülis abbahagyhatod, ha mégse tetszik.

2023. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Inkább tanulnék nyelveket, és mennék külföldre. Tanulni is.
2023. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
A honvédség le fog húzni primo szintre. Oda ah alja megy csak a selejtek:(
2023. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Inkább csináld meg a felsőfokú angolt munka mellett, ha nem vesznek fel, az +40 pont. Háborús helyzet küszöbén csak a pontok miatt nem mennék katonának a helyedben, mert kiképzettként te leszel az első, akit behívnak.
2023. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Eddig nem tanultál nyelvet középiskolában?

Érettségire már két középfokúnak azért illik meg lennie.

Hát szerintem csinálj bármit,de önkéntes katonának biztos nem mennék.

2023. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Gondolom megkérdeztett a toborzót, hogy mennyi idő egy héten a képzés.
2023. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Semmikepp nem mennek akkor, mikor egy diktator az orszag vezetoje, haboru van es ossze-vissza kavar az orszagom.
2023. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
A 64 pont az emelt szintű krumplihámozásért jár vagy a 100 kör lefutásáért a laktanya körül?
2023. márc. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
36%
Szerintem nem rossz ötlet. Lehet megtetszik a sereg.
2023. márc. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Elmentél önkéntes katonai szolgálatra végül? Érdekel engem is a dolog.

dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!