Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az utóbbi időben elkezdtem...

Az utóbbi időben elkezdtem szorongani?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elkezdtem szorongani a jövőmet illetően, hogy mi lesz, hogy lesz. Van egy elég erős elképzelésem az életemmel kapcsolatban, de félek, hogy a valóságban nem úgy fognak alakulni a dolgok, mint ahogy én azokat elterveztem. Fiatal vagyok és ha belegondolok, hogy most kellene a legfelszabadultabbnak lennem és megváltanom a világot, nem pedig napi sokszor szorongani, akkor még inkább mélyebbre süllyedek lelkileg. Éjszaka szinte félálomban forgolódok és gondolkozok, hogy mi lesz, ha így meg úgy alakulnak a dolgok és elalvás előtt is sokáig ébren vagyok, mert nem tud kikapcsolni az agyam. Gyakran sírok a feszültségtől.

Volt valaki hasonló cipőben?

Hogy jutott túl ezen a nehéz időszakon?

Bármi egyéb tanács, tipp, ötlet, segítség? Most szinte bármi jól jönne.



2023. jan. 29. 16:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Előfordul, hogy múltbéli hibáim miatt is marcangolom magam és azokon kattogok.
2023. jan. 29. 16:29
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Hasonló helyzetben vagyok én is. Nekem elsősorban a munkahelyi körülmények és a kilátástalan jövőm az oka. Nyugodtan sírj, add ki magadból a feszültséget. Keress valami nyugodt elfoglaltságot pl.: olvass, tanulj, aludj. Én vallásos vagyok, ha imádkozom Istenhez, templomba járok stb. ez ad egyfajta nyugalmat, biztonságot, amitől valamivel könnyebb. Vagy menj el sétálni a természetbe vagy egy parkba, az utóbbi időben én is sokat járok ilyen helyekre. Itt kitudom szellőztetni a fejemet, sikerül megnyugodnom stb. Próbáld ki ezeket, hátha segít.

20/F

2023. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudsz magadtól túljutni, csak egyre mélyebbre. A szorongás nem felszínes viselkedésmód, hanem gyerekkorból eredő önbizalomhiány. Ennek az orvoslására találták fel a pszichológusokat. Ne késlekedj!
2023. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Pacsi! Velem is ugyanez van, évek óta nem jövök ki belőle. Szerintem a fő frusztrációm az, hogy csóró vagyok, ezért nem fogok szakemberhez menni alkalmanként 10-20 ezerért és itt a kör bezárult. (amúgy félre tudnám rakni rá a pénzt, de mindig meggyőzöm magam, hogy ez felesleges költekezés lenne)


Már ott tartok, hogy érzem az ideget, folynak a könnyeim és azzal próbálom nyugtatni magam, hogy pár nap és vége lesz.

2023. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem lesz pár nap múlva vége, 4-es, pont ugyanitt fogsz tartani! Tessék elkezdeni gyűjtögetni, nem a költekezés fölösleges, hanem a saját magad önkéntes szenvedtetése.
2023. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
az, hogy rossz gondolataid vannak a jövőddel kapcsolatban, felesleges és emiatt nem tudsz aludni.
2023. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
kor, nem?
2023. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Esetleges kapunyitási pánik?

Én is szorongós vagyok, de (többek közt) azzal sikerült háttérbe nyomni, hogy tudatosítottam magamban, hogy ezzel az agyalással, szorongással igazából 2x viszem magam végig az adott dolgon (előtte, és ugye alatta is, amit már eleve plusz stresszben élek meg). Légzőgyakorlatok szintén nagyon hasznosak, illetve a meditáció is, főleg lefekvés előtt.


Törekedj arra, hogy napközben kellően lefáraszd magad, mind mentálisan, mind fizikálisan, és akkor könnyebben el tudsz aludni. Az agyalás, szorongás rengeteg erőt, energiát is időt is elrabol a mindennapokból, ezért is kell odafigyelni a gondolatainkra.

A legtöbbünk átéli ezt (teljesen normális dologról van szó), és ezeket az érzéseket bár meg kell élni, nem szabad nagyon sokáig bennük ragadni.

2023. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
2023. jan. 29. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!