Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Izgulok egy állásinterjú...

Izgulok egy állásinterjú miatt meg el is vagyok bizonytalanodva?

Figyelt kérdés

A héten lesz a 3. kör interjúm egy cégnél, ami a fővárosban van, én pedig vidéki vagyok. A közelben is volt néhány álláslehetőség, viszont nem akartam a közeli városban dolgozni, ezért jelentkeztem Budapestre. Most viszont ahogy közeledik az interjú napja egyre jobban félek és meg vagyok ijedve, hogy rosszul döntöttem és lehet mégis inkább a közelben kellett volna nézelődnöm. Abban viszont biztos vagyok, hogyha nem adom be Budapestre is, akkor meg rosszul érzem magam, szóval sehogy sem jó. Félek, bizonytalan vagyok és nem tudom, hogy jól döntöttem-e. Sülhet még ki jó abból, amivel kapcsolatban már előtte is ilyen érzéseim vannak? Komolyan nem tudom, mit csináljak. Mondjuk úgy beszélek, mintha felvettek volna már, de mégiscsak a harmadik interjúm lesz velük, szóval csak érdekelhetem őket valamennyire.

Ráadásul ha nem lenne elég, akkor attól is tartok, hogy hogy sikerül majd tisztázni a céggel a lakhatás kérdést (vagyis, hogy már a kezdetektől hibrid munkavégzést tudjak folytatni). Viszont itt attól is tartok, hogy hogy fogok tudni így betanulni.

Valaki kívülállóként könyörgöm mondjon már valami tanácsot vagy megállapítást a helyzetemre, mert teljesen bele vagyok már ebbe a témába güzülve hónapok óta és olyan mintha egy végeláthatatlan labirintusban lennék elveszve, ahol nemhogy nem találom a kijáratot, de nincs is.



2023. febr. 6. 15:55
 1/7 A kérdező kommentje:

Azon is gondolkoztam, hogy lehet most be kellene adnom a jelentkezésemet itt a közelben is még az interjú előtt, hogy kicsit megnyugodjak, hogy több vasat tartok a tűzbe?

Az álláskeresésem elején volt, hogy annyira nem tudtam, hogy mit akarok, hogy valahova feltöltöttem a jelentkezői profilba az önéletrajzomat és a motivációs levelemet, majd néhány nap múlva töröltem. Ilyen helyre egyáltalán jelentkezhetek még egyszer?

Leírom, de szerintem elég egyértelmű, hogy életem leges legelső állását keresem.

2023. febr. 6. 15:59
 2/7 A kérdező kommentje:

Az ezzel a témával kapcsolatos frusztrációimat nem igazán tudom senkivel sem megbeszélni, ezért írtam ilyen hosszan. Esetleg, ha voltál ilyen szituációban, akkor azt is megoszthatod, hogy hogy sikerült megoldanod.

Egyébként a szüleim azt mondták, hogyha kicsit is tetszik és a még tisztázatlan kérdéseket sikerül megbeszélni az interjún, akkor vállaljam el, maximum, ha nem tetszik, akkor majd otthagyom a próbaidő alatt.

2023. febr. 6. 16:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Add be a jelentkezésedet nyugodtan több helyre, sőt, sokkal jobb, ha úgy csinálod. Aztán legfeljebb ha felvesznek valahová, akkor a többi helyen mondod, hogy már nem aktuális. Ugye ők sem csak téged interjúztatnak.

Ha már a harmadik körben vagytok, akkor érdemes lenne tisztázni a te elvárásaidat is feléjük. Hiszen ha napi bejárást akarnak, neked meg ahhoz túl messze vannak, akkor ne raboljátok egymás idejét.

Jó mindenből kisülhet, én életem eddigi legjobb állását úgy szereztem, hogy nem is akartam oda jelentkezni, nagyon nem voltak szimpatikusak a hirdetés alapján, azt is hittem, hogy nekik nem rám van szükségük. De egy családtagom addig terrorizált, amíg be nem adtam a jelentkezésemet, és nagyon jól sült el.

2023. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy végigolvastad, de nem tudom, hogy mit akarok.
2023. febr. 6. 16:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Jeleztem már nekik a bejárkálást, akkor kicsit húzták a szájukat, hogy ilyen távolságból akarok dolgozni, aztán felmerült, hogy mi lenne, ha nem nyolc órában dolgoznék, ebbe belementek, majd behívtak. Nem tudom akkor ez mit jelent.
2023. febr. 6. 16:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, hiszen pályakezdő vagy. Legfeljebb nem az alapján döntesz, hogy mit akarsz, hanem hogy mit nem akarsz. Ha semmi olyasmit nem várnak el tőled, amit nem akarsz, akkor akár el is vállalhatod. Aztán ha időközben rájössz, hogy nem tetszik, akkor váltasz. Ma már nem olyan a világ, hogy egy életen keresztül ugyanott dolgozik az ember.
2023. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felvettek?
2023. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!