Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz, ha én inkább szakmát...

Gáz, ha én inkább szakmát szeretnék tanulni ahelyett, hogy egyetemre mennék?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok, 4-5-ös tanuló. Napokban szóba került mind az iskolában, mind otthon, hogy hogyan tovább középsuli után, s bizony én inkább szakmát tanulnék. Egy az, hogy engem egyik egyetemi szak sem vonz, s megmondom őszintén ahhoz a rengeteg stresszhez sincs kedvem, ami azzal jár, több ismerősöm panaszkodik, hogy bizony elég emberes meló, nincs sok szabadság, s még sokszor szívatások is mennek. De szüleim, tanáraim eléggé csodálkoznak, hogy hát miért nem egyetem. De ti mit gondoltok? Ennyire ritka, s csodálkozásra okot adó dolog lenne, ha én egy szakmában, mint az asztalos, autószerelő, tudnék kiteljesedni, s mellette még más hobbira is maradna idő?
2023. febr. 7. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, viszont csak részben van igazad. A munkád stresszessége és a szabadidőd elsősorban nem azon fog múlni, hogy az állásodhoz szakma vagy diploma kell, hanem hogy mit fogsz ki.
2023. febr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem gáz. Nekem is volt eszem az egyetemre, mégsem volt még kedvem 18 évesen főiskolára menni.


Megcsináltam 4 szakmát, aztán 30+ évesen döntöttem végül úgy, hogy mégiscsak egyetem...


Majd elválik, olyat tanulj, ami érdekel, kit érdekel, hogy bizonyítványt vagy diplomát ad.

2023. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

igen, ennyire szokatlan,mert ha körülnézel, akkor láthatod, hogy a címkórságba beleőrült magyar oktatás tonnaszámra ontja magából a felesleges diplomás kisgyerekeket, miközben egy közepesen jó szakember szrrá keresi magát, egyszerűen azért, mert jó ha tízen vannak az országban és így bármennyit elkérhet bármiért. de a diploma az kell, mert diploma nélkül nincs élet.

szerintem jóval hasznosabb ha elmész szakmát tanulni. egyetemre csak akkor menj, ha olyan szakmát akarsz szerezni, amit éppen ott oktatnak (tanár, mérnők, ilyesmi), de csak a papír miatt ne menj oda.

ha meg okos vagy különben is pazarlás lenne az egyetem, professzorok ömlengése a saját zsenialitásukról, néhány életképtelen oktató, aki szeret a valós világról magyarázni, csak kár hogy sose jártak odakint, csak könyvekben olvasták, és félévente pár vastag könyv, amit az ember elolvas, bemagol, kitölt egy feleletválasztós tesztet és utána rögtön elfelejti. ha szeretsz gondolkozni vagy problémákat megoldani, akkor szakma, ha szeretsz bambán ülni, saját gondolatok és valóság nélkül, akkor egyetem.

2023. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Inkább az a gáz, hogy az életeddel kapcsolatos egyik legfontosabb döntést az alapján mérlegeled, hogy a többi ember szerint gáz vagy sem.
2023. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Jé, én meg azt hittem hogy Magyarországon már rég túlléptek az emberek a papír-fétisen...

De ahogy írják mások is: az egyetem jó dolog, de csakis olyan szakra érdemes menni, ami keresett szakmát ad. Ha ilyen lehetőség nincs, akkor tényleg van száz más hasznosabb lehetőség amit a középiskola után érdemes célba venni.

2023. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Inkább egyenesen jó döntés. Tele az ország buta büfészakos diplomásokkal, akik mekiben, gyárakban dolgoznak éhbérért, míg egy jó villanyszerelő akár milliót is kereshet havonta.
2023. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a gáz, amivel próbálod ezt igazolni. És totálisan invalid. Ha nincs kedved egyetemre menni vagy ami téged érdekel, ahhoz nem kell felsőfokú végzettség, akkor ne menj. De ne azért ne menj, mert szarnak akarod beállítani azt, amit végül nem választottál. A legtöbb állás mindenhol 8 órás, plusz az ebédszünet, plusz az utazás. Összességében mindenhol kb 9-10 órát leszel távol és fogsz foglalkozni bizonyos dolgokkal. Kevés kivétel van ez alól, az is szellemi munkakör, aminek művelői többségében diplomások (mérnökök, közgazdászok, informatikusok) vagy nagyon szorgalmas autodidakta fejlesztők, grafikusok stb...
2023. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

"ha én egy szakmában, mint az asztalos, autószerelő, tudnék kiteljesedni, s mellette még más hobbira is maradna idő?"


Vagy nem, merthogy napi 4 órát+hétvégén 8-at fogsz túlórázni azért, hogy ne a garantált bérminimumot keresd.

2023. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Menj el egy pályaválasztási tanácsadóhoz, állásbörzére, kérdezgess, érdeklődj szakmákról, mert eléggé tévedésben vagy, ami a te korodban nem baj, de jobban tudsz majd dönteni, ha tájékozódsz. Tanulj szakmát, ha érdekel, és utána még mindig dönthetsz úgy, hogy mégis pályát módosítasz. Ezzel sincs baj, még nagyon fiatal vagy. De azt a hibát ne kövesd el, hogy kapkodsz összevissza, és majd 40 évesen is ott állsz tanácstalanul, hogy gőzöd sincs, miben tudnád jól érezni magad.

Én egyébként hasonló okból nem általános gimnáziumba mentem általános iskola után, hanem szakközépiskolába. Úgy voltam vele, elindulok abba az irányba, a képességeim megvoltak hozzá, de máshoz is, jó tanuló voltam, csak nem tudtam dönteni, és úgy gondoltam, egy általános gimi esetén 18 évesen sem tudtam volna dönteni, merre tovább. Aztán a szakközépből megint másfelé mentem tovább, az egyik ottani tanárom javaslatára, és ez jó út is volt, még ha nem is volt egyenes a karrierutam, és a szakközépben tanultak is beépültek az életembe, és hasznát veszem.

2023. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan a szakmunkás élet ahogy elképzeled, jobban jársz az egyetemmel. Már fordult a trend amúgy sokan tanulnak szakmát és kevesebben mennek felső oktatásba, úgyhogy előbb utóbb túlképzés lesz vagy már van szakmunkásból is!
2023. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!