Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek megérné romániai...

Szerintetek megérné romániai kisvárosból Magyarországra költözni egyedül?

Figyelt kérdés

Jelenleg 26 éves vagyok,egy erdélyi kis városban élek, és úgy néz ki, hogy új munkahelyet kell keresnem nemsokára. És már régóta vonzott a Magyarországra költözés, ott úgy érzem jobban tudnék érvényesülni, sajnos nem beszélem a román nyelvet folyékonyan, nagyobb városban román cégekhez nem is mennék dolgozni, a kis településeken meg alig találni jó munkahelyet.

Leginkább azt tart vissza ettől az egésztől, hogy teljesen egyedül kellene kiköltöznöm, és valószínű ott is egyedül élnék (mert idegennel nem akarok összeköltözni), és nem tudom ha ez így megérné (albérlet, rezsi meg ilyenek).



2023. febr. 9. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te döntésed, számold ki, milyen fizu és albérlet ár vár.
2023. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Ne akarj. Itt a fidesz rémuralma tombol, ezerszer rosszabb az élet minden tekintetben. Hát még ha egyedülálló vagy. Bele fogsz roppanni az adókba, a szar egészségügybe meg a nevetséges bérekbe.
2023. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Hasonló dilemma előtt állok, annyi a különbség, hogy öt évvel idősebb vagyok és lenne 15 millióm egy falusi házra. Meló már van, így is egy magyar cégnek dolgozom itthonról, szóval nekem tökmindegy, hogy az ország melyik szeglétébe költözzek. Viszont ennyi pénzből szerintem csak egy szabolcsi porfészekben találnék házat.
2023. febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
3: 15 millióból sok helyen lehet falusi házat venni, nem csak Szabolcsban.
2023. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Itt csak közmunka vár meg a 3 műszak.
2023. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Ne akarj. Próbálj meg vagy Bukerestbe menni, vagy Ausztriába, vagy nyugatabbra.
2023. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
5: Ne a lúzerekből indulj ki. Nekem volt Erdélyből átjött kollégám, aki bankban, vagy multinál dolgozott irodistaként.
2023. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Amíg ott vagy, érdemes lenne megtanulni jobban a román nyelvet, ez még később hasznos lehetne a számodra.

Azt mondják aki tud Románul az pár hónap alatt simán meg tud tanulni Olaszul, persze ez fordítva már nem igaz.

Ugye ezért is van sok romának könnyű dolga Olaszban, ezért élnek ott és dolgoznak rengetegen.

Nem lenne rossz ha három nyelven tudnál beszélni, még esetleg egy angol, aztán valószínűleg szépen meg is tudnál élni a nyelvekből.


Ahogy érzed, szeretnéd,úgy cselekedj aztán majd alakulnak a dolgok.

Sokan mennek egyedül külföldre, úgy hogy senki nem várja őket odakint, ha nekik sikerült akkor neked is fog.

Abban már előnyöd is van hogy beszélsz magyarul, szóval ez nagyon is sokat tud dobni a helyzeteden.

2023. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

#3 Miért nem veszel inkább egy lakóautót és utazgatsz erre-arra.

Ha megtetszik egy hely akkor ott maradsz tovább.

Sajnos 15 millióból sajnos ten nem tudsz venni jó házat.

2023. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!