Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon gáz dolog, hogy 19...

Nagyon gáz dolog, hogy 19 évesen elmentem kamionsofőrnek ahelyett, hogy tovább tanultam volna?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudtam, meg most sem tudom hogy mihez kezdjek magammal, az érettségi még folyamatban van, de ötletem sincs, hogy mi szeretnék lenni. Gondoltam, hogy leteszem a CE kategóriát amint lehet, hogy legyen valami, de már most, pár hét "kamionsofőrködés" után érzem, hogy ez nem az én világom. Persze felmondani emiatt nem fogok, megpróbálom, de az biztos, hogy 5 évnél tovább én ezt nem fogom/ nem szeretném csinálni.

Van más is ebben a korosztályban, aki nem tudja hogy hogyan tovább? Engem ez már teljesen kikészít.

Eddig azt hittem hogy tetszeni fog a kamionozás és az motivált (maga a vezetés az tetszik is), de ez a kiszámíthatatlanság teljesen elvette a maradék életkedvemet is.🤷‍♂️ Már ha egyáltalán volt nekem olyanom.😂😂

19 /f



2023. febr. 9. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Már miért lenne gáz? Ezeket a munkákat is el kell végeznie valakinek. Sosem értettem mitől "gáz" olyan munkát csinálni amihez nem kell hat diploma. Tisztességesen dolgozni sosem gáz, tök mindegy mit csinálsz. Tudod, mi a gáz? A politikusbűnözés. Na az például gáz.
2023. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Csak ne maradj sokáig, tele leszel gerinc problémákkal, érproblemakkal, potencia zavarral hugyuti urulógiai bajokkal.

Huzamosabb éveken át maga a halál.

2023. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Mi a kiszámíthatatlan része? Én stoppoltam hosszútávokat és tetszett, amit láttam a kamionos életformából.


Amúgy szerintem töltsd le az összes hangoskönyvet és hallgasd végig őket. Tök sok időd lesz ilyenekre. És kb műveltebb leszel, mint bárki.

2023. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

A gáz az lenne ha simán csak nem dolgoznál és nem is tanulnál.


Ettől függetlenül érdekes dolog. Van egy haverom aki pár év alatt megunta. Apja autós oktató így ő is az lett, de azt is unja, azt mondja nem bírja a folyamatos mókuskereket.


Ellenben vidéki szomszédunk ezer éve kamionos. Neki ez életforma, mellette 3 gyerek, család és nemzetközi fuvar.


Olyan szempontból előny, hogy relatív jól kereshetsz, így a későbbi tanulásra szánt éveidet megalapozhatod vele.

2023. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Ennyi idősen kizárt, hogy kamionsofőr legyél, ugyanis csak 21 éves kortól lehet lerakni a C kategóriát. Onnan még alaphangon jó pár hónap az E kategória. Plusz a GKI vizsga
2023. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem gáz, csak ez nem egy olyan munka, amit sokáig érdemes csinálni, mert kikészít.
2023. febr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

17 évesen letettem a B, majd 18 évesen a C és 19 évesen, 2 éves B jogsival az E kategóriát. De nem fogok senkinek sem magyarázkodni, nézz utánna.

Múltkor meg akartak kérni, hogy picit álljak arrébb, kopog a csávó, kinyitom az ajtót, oszt néz be a fülkébe és kérdi, hogy "Hol a sofőr?" 😂😂

Mondom: Itt vagyok🙋‍♂️

2023. febr. 10. 07:36
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

én kishíjján szó szerint megőrültem a 7 éves kamionos karrierem alatt. Pedig én 7 éven át (a mai napig) szerettem ezt csinálni, szóval nem bántam meg, de sose gondoltam volna hogy mentálisan ennyire göröngyös úttal jár ez a munka.


Ha meg te nem is élvezed, akkor tényleg felesleges erőltetni, mert ott fogod végezni a többi kollégával hétvégén az árokparton csatak részegen. Azok sem azért isznak mert ennyire szomjasak, komoly lelki és mentális gondok vannak ott is...

2023. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Már pár hét alatt megtanultam a legnehezebb dolgot, amit egy sofőrnek tudnia kell és gyakorlom is rendszeresen..... Várakozok a semmire....

Most is épp azt csinálom.😐

Nemtudom ki hogy van vele, de engem ez készít ki igazán. Amikor 2 órát várok arra, hogy megmondják hogy majd talán 4 óra múlva ELKEZDIK a rakodást😡

2023. febr. 13. 13:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj rá hangoskönyvekre tényleg.

ajánlok kettőt: szerb antal: utas és holdvilág. Hesse: sziddharta.


Meg tanulj nyelvet. Vagy mást.


Szerintem ezen múlik, hogy tudod e jóvá fordítani akár ezeket, akár a vezetéses időket. Ha ez sikerül, akkor tök más lehet.

2023. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!