Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak szorongás ellen?

Mit csináljak szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Például ma be kell menjek egy városba és ügyet kell intézzek és hasonlók.

Több dologtól is szorongok... Pl. busszal fogok menni és hát ahhoz kell alkalmazkodni és sosem voltam még ott. Vagy hogy ismerősökkel találkozok akikkel nem akarok és egyéb. Kb. minden...


2023. febr. 12. 09:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem erre nincs bevált módszer. Aki ilyen szorongó azon nem sok minden segít.
2023. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ismerősökkel konkrétan mi a bajod?

Nekem pl. az, hogy én azért nem akarok találkozni rég nem látott emberekkel mert szinte elszámoltatnak, hogy mit dolgozok, hol, hogy élek stb, stb majdnem hogy azt is megkérdezik milyen színű zokni van rajtam.

Én meg úgy érzem nem tartozom beszámolási kötelezettséggel az életemről senkinek. De ha ezt megmondanám bárkinek, szinte mindenki vérig sértődne rajta (kisváros, mindenki ismer majdnem mindenkit).

Én inkább azt javasolnám ha már szorongsz az ismeretlentől, ha megteheted inkább költözz el onnan ahol élsz (főleg ha az egy falu).

Ha már egy nagyobb városban úgy is minden ismeretlen, akkor majd szépen apránként megtanulod hogy mi hol van, merre kell menni, hogy kell ügyeket intézni. Ott viszont nem ismer senki, nem fognak rólad pletykálni, mint pl a falusiak. Mindegy hányszor rontasz el dolgokat, egy nagy városban a kutya sem fog veled foglalkozni (kielemezni hogy mit csinálsz).

Tudom, sajnos nem mindenki engedheti meg magának a költözést, nagyon drágák az albérletek...

Egyébként a szorongással kapcsolatban pszichológus tud segíteni.

2023. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Járj többet társaságba. Szociális interakciók kellenek.
2023. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Nézd meg az elmúlt időszakjaidat: sikerült mindent megoldanod? Nem volt semmi probléma? Sikerrel jártál? Akkor nincs miért félni. Nem kell leállni senkivel sem csacsogni, elég egy köszönés.
2023. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Akkor maradj otthon és húzódj a sarokba, ha semmilyen válasz nem megfelelő.
2023. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2# Én is ezért. Sőt ha pl. olyanokkal akikkel minden nap találkozok (suli, munka, egy utcába lakunk stb) akkor még rosszabb mert akkor akivel találkoztam elmondja pl a munkatársaknak, iskolatársaknak hogy látott és ez meg ez volt és így meg úgy és akkor ők is kérdezgetnek, beszélnek rólam stb.
2023. febr. 12. 10:34
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Miért érdekel ez téged? Én leszarom, ki mit gondol és beszél rólam.
2023. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én sem ha nem kell hallgatnom
2023. febr. 12. 10:45
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Te még nem éltél faluban, az tuti.

Sokan azért is költöznek el onnan, mert eszméletlen hogy mi megy ott pletykálkodás szinten. Az idősebb szülők meg képesek a saját gyerekükben szorongást kelteni, hogy megfeleljenek a falu által elvárt követelményeknek.

Ha valakinek nincs párkapcsolata akkor megy a háta mögött a pletyka, hogy vajon mi lehet a gond vele (meddő, szexuális hovatartozása milyen, pszichés beteg stb). Ha valaki éppen nem dolgozik mert váltani szeretne, akkor is kibeszélik a háta mögött. Ha valaki válni merészel akkor is ki lesz teregetve a szennyese (mert mindenki ismer minden rokont).

Ha meg nagyon titkolózol hogy ne derüljön ki rólad semmi, akkor kitalálnak képtelenségeket rólad, mert gyanús vagy hogy semmit nem lehet rólad tudni.

Egy idő után már nem lehet ezt lesz@rni, csak elköltözni jó messzire.

2023. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Éltem faluban és oda is tervezek visszamenni. De attól még nem érdekel, ki miként vélekedik rólam. Engem se érdekel a többi.
2023. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!