Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek az internet használatára?

Figyelt kérdés

Tele van az egész gyakori kérdések olyan kérdésekkel, amelyekre a választ kb. 1 perc alatt meg lehet találni a neten (pl. szavak definíciója, részletek kiírása nélküli sablon sztorik, stb.)

Miért?



2023. febr. 24. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Ezt én se értem. Engem munkában idegesít. Közös google drive-ot használunk, én minden doksit logikus mappastruktúrába és logikus fájlnévvel mentek el, de a kollégáim soha nem találnak semmit (akkor se ha megmondom a pontos fájlnevet, képtelenek rákeresni).

Elég bosszantó.

2023. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Önállótlanok. Nekem is a kedvenceim a Hogyan jutok el Kecskemétről Kelenföldre jellegű kérdések.
2023. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Én azt látom, hogy sokan nem is a válaszra kíváncsiak, csak beszélgetni akarnak.
2023. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

#2 Nekem is kedvenceim:


Mit jelent az a szó, hogy szék?

Mi az az asztal?

Hogyan jutok a Bartók Béla utca 10-be busszal?

Mikor megy a vonat Kiskunlacházára?

2023. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Az emberek roppant mód döntésképtelen és buták tudnak lenni. El nem tudjátok képzelni mikkel találkozom néha munkahelyeken.. szóval ha valami nem rendeltetés szerűen megy akkor már egyszerűen képtelen megoldani bármit.. meg egyszerűen lusták is..


Pont az ilyenek az oktatási rendszer csődjei.. magolni megtanultak ga megtanultak de használni az eszüket nem. Tudom ez fájó pont sokaknak de az emberek legalább negyede alapvetően buta.

2023. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek nagy része nagyon buta.
2023. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Nekem egy másik jelenség is a kedvencem. Amikor a kérdező megkérdez valamit, aztán ha nem neki tetsző válaszokat lát, akkor azonnal előjön belőle a gugli király és azonnal megmondóemberré válik.


És ilyenkor annyira, de annyira nem értem, minek tette fel a kérdést, ha igazából úgyis tudja a maga válaszát.

2023. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

És a mai világban.

Nálunk meg pl az megy ha jön a cégnek e-mail, több osztályt betesz a levélküldő másolatba, de a drága csopvez meg rohangál hozzám a levéllel azt kinyomtatva(!),hogy lássam én is a tájekoztatást, miközben az e-mailben kristálytisztán látszik, hogy másolatba vagyok téve én is, azaz megkaptam, mellesleg van olyan funkció is, hogy levéltovabbitás, nem kéne hozzám nyomtatott papirokkal rohangálnia, harmadik, hogy sok esetben engem szakmailag mégcsak nem is érint az info, amivel csopvez létére nem ártana képben lennie.


Ezen felül ha vkinek én írok E-levelet, de beteszek másokat másolatba csak azért, hogy tudjanak róla, nem képesek felfogni azt, hogy nem ők a megszólított, ők csak másolatba vannak téve, de nem őket kérdeztem, nem velük akarok tárgyalni, a megszólítás is xy! és nem tisztelt címzettek ÉS másolati cimzettek.


Ja meg az angol. Én nem tudom, hogy létezhet az, hogy angol nyelvtudással egyik sem tudja, hogy megszólítás után vessző(nem felkialtójel), es a mondandónkat kisbetűvel kezdjük folytatásként. Így:


Kedves xy,

kérdezni szeretném, hogy alábbi ...(szöveg)


Meg van olyan (másik csopvez), akitől e-mailben kérdeztem vmit, de nem olvassa, de küldi az infókat később, aztán neki kezd elolvasni a beérkezett e-maileket és még leszid hogy minek kérdezem mikor megirta. A hülye a dátumot se nézi, hogy korábban kérdeztem, mint ahogy megküldte az infot, azaz már tárgytalan.

Meg ez is


E-mailben kérnek keressünk meg valamit, vagy készítsünk táblázatot vagy bármi. Rajta vagyunk, hanyatt homlok esetleg határidők miatt is, es mikor megküldjük amikor kész van, akkor jut eszükbe csak közölni, hogy amugy tárgytalan már. Azaz nem kellett volna semmit keresni sem, a táblázat is kuka.


Mindezek úgy a napban a sok idegesítő pluszfaktor

2023. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Ne is mondjátok. Egyetemre járok és rendszeresen tapasztalom, hogy a szaktársaim olyan infókra kérdeznek rá a facebook csoportunkban, amiket két kattintással meg lehetne találni az egyetemi honlapon vagy úgy egyébként a neten.

Anno a beiratkozás után érkező három-négy soros e-mail-ben lévő tájékoztatót sem voltak képesen sokan elolvasni, így történt meg az, hogy kb. nyolcan tele spam-elték a csoportot azzal, hogy "Mi az a NEK-azonosító?" "Hogyan kell regisztrálni a Moodle-felületre?" stb. Egyrészt, ha beírom a böngészőbe, akkor az első találat, másrészt benne volt az e-mailben, csak el kellett volna olvasni végig...

Ja, meg: "Mit csináljak, ha nem írta be az oktató a jegyemet?" A válasz: "Szerintem írj neki." Erre ő: "Köszönöm szépen a segítséget, akkor írok neki!"

Hogy valaki nem jön rá segítség nélkül, hogy ebben az esetben az oktatónak kellene írnia, az több mint nevetséges. Na meg amikor kérdezik, hogy hogyan kell rendesen hivatkozni a forrásokra, miközben minden tantárgyhoz fel van töltve az útmutató.

A legszebb, amikor lusták a mintatantervet megnézni, aztán hüledeznek, hogy csúszni fognak, mert elfelejtettek felvenni valamilyen tárgyat.

2023. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
#9 Nekem a munkában vannak ilyenek. Felhív munkatárs, hogy "Emlékszel mit mondott XY mit csináljunk?". Mondtam, hogy fogalmam sincs. "Ja jó akkor felhívom őt". Akár kezdhette is volna ezzel... :D
2023. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!