Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "televízió-függő" emberek...

A "televízió-függő" emberek egy része miért büszke arra, hogy nem "internet-függő"? Miért szidják a fiatalokat a "sok" internet használat miatt?

Figyelt kérdés

Főleg a minimum középkorú, technikai dolgoktól elzárkózó emberektől tapasztaltam, hogy bevallásuk szerint, ha nincs semmi dolguk akkor csak a televíziót nézik. És gyakran büszkék is arra, hogy ők nem lógnak az interneten, nem mobiloznak "egész nap". Ha említem, hogy megnéztem online egy sorozatot vagy filmet, amit amúgy ők is néztek, csak a tévében, akkor szerintük én csak pazarlom az időt, és függő vagyok. Ehhez képest ők a tévé műsorhoz igazították az idejüket, hogy lássák a filmet, és a csomó reklámblokk miatt még tovább is tartott. Ehhez képest, aki online nézte, az önmaga döntötte el, hogy mikor nézi, és valószínűleg csak egy darab, nagyon max pár perces reklámot látott.

És ott van például édesanyám, aki nem az egyedüli eset az ilyen "büszke vagyok arra, hogy nem vagyok mobil függő, de amúgy szabadidőmben szinte csak tévézek" emberek közül. Egyszerűen nem méri fel, hogy azzal, hogy valaki telefonozik, akkor az nem csak egy dolgot jelenthet. Én gyakran a digitális rajzamat telefonon csinálom, és ez amúgy része a munkámnak, mivel a helyi újság néhány illusztrációját én csinálom, akkor szoktam telefonon/online filmet és sorozatot nézni, idegennyelvet tanulni, ritkán valami játékot játszani, sőt, olvasni is. Na ez neki mind a "már megint azt a szrt nyomkodod" kategória, mint ahogy más embereknek is. Ehhez képest, ha én "már megint azt a szrt nyomkodom" akkor hozzám lehet szólni, van, hogy félbe is hagyom, amit csinálok, ha nagyon kell, míg ha ő tévét néz, akkor közbeszól, ha beszélek neki, hogy ő nem hallja a tévét és ne szóljak hozzá, vagy pusztán úgy tesz, mintha nem hallana. A digitális oktatás is tök felfoghatatlan volt neki, hogy hát én minek ülök három órákat a gép előtt, amit nem lehet félbe szakítani, és miért töltök még azon felül is időt előtte. Egyszerűen hihetetlen neki, hogy hallgatom a matek órát vagy ilyesmi, aztán pedig mondjuk wordben kaptuk meg a német házit és abban is kell visszaküldeni, akkor azt csak gépnél tudom. És egyébként még nem is arról van szó, hogy életében nem látott internetet. Csak ő gépen és telefonon is addig jut el, hogy Facebook, néhány játék szinten azon az oldalon, esetleg rá tud keresni néhány dologra nagynehezen, meg play áruházból letölteni valamit. És ha ennél több kell, akkor megkérdezi akár heti rendszerességgel, de nem hagyja, hogy elmagyarázam neki. Pedig nem olyan idős, csak ötven éves. És egy csomó embertől hallom anyámon kívül, hogy ő amúgy egész nap lesi a tévében, amit benyomnak elé, és még büszke is arra, hogy nem internetezik annyit. És akkor ugye nekik egyenlő azzal, hogy Facebook, vagy ha kicsit jobban gondolkodott, akkor rájön, hogy vannak más közösségi oldalak is. Ráadásul szerintem interneten jobban meg tudod válogatni, hogy mit nézz, és mikor nézd, a legtöbb reklám pár másodperc után átugorgató, ami meg az oldal szélén van az meg többnyire nem zavar sok vizet.

És akkor ugye van a másik eset, aki ért a modern eszközökhöz, de főleg a fiatal tizenévesek mobilhasználatát démonizálja. Például én kollégista vagyok, gimnáziumról beszélünk. Annyira jól haladtam, hogy a következő három napra előre kész voltam minden házival, már csak negyvenöt perc van az adott tanulószobából hátra, mert aztán a következő kettőben kötelező foglalkozás lesz. Így döntöttem elkezdem csinálni másfél héttel előre a ppt-t a kiselőadáshoz, ami irodalom órára kell. De nem volt nyitva az informatika terem és az oda beosztott tanár csak a következő tanszobán ér rá (nagyon elfoglaltan beszélget a többi tanárral, na mindegy, ez más téma), szóval végül telefonon kezdtem el csinálni. És akkor a tanszobát felügyelő másik tanár, egyébként a csoportvezetőm elkezdett velem vitatkozni, hogy tanulás helyett nem azt a "szrt" kéne nyomkodni.(Igen, konkrétan így mondta.) Aztán úgy mondtam, hogy ppt-t csinálok irodalomra, erre meglepődött azon, hogy hogy lehet telefonon ilyet. Pedig ő aztán végképp nem idős, kb 38 év körüli, ráadásul csoporfoglalkozáson is gyakran beszél arról, hogy milyen hasznos, ha a huszonegyedik századi technológia is be van vonva a tanulásba és oktatásba, még arról is beszél, hogy ezeket, hogy használhatjuk jól. Ja és plusz pont, hogy nekem nem volt kötelező bemennem tanszobára, mert annál sokkal jobb az átlagom, csak ugye pont azon az emeleten volt a következő foglalkozásom.

És egyébként nem csak ezek a példáim vannak, több ilyen esetet tapasztaltam és hallottam, ami alapján ez a két kérdés felmerült bennem.

1. A televízió "függői" miért büszkék arra, hogy nem interneteznek (annyit)?

2.Miért kell szidni a fiatalokat az internethasználat miatt?



2020. aug. 11. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Középkorú vagyok, mint ilyen nagyon sok középkorút ismerek, de egyet sem, aki azzal büszkélkedne, hogy ő csak tv-t néz. Sőt: pont az ellenkezője, inkább azzal, hogy sose néz tv-t. A másik: nem a fiatalok internetezésével van a gond, hanem azzal, (nem a saját szavaim, de találó) hogy amíg mi használjuk az ún. virtuális világot, addig közülük sokan abban élnek!
2020. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinek kell valaki aki rosszabb nála, A cigisek lenézik az alkoholistákat, azok pedig a drogosokat és még ott is van hierarchia, hogy ki a legrosszabb. Ilyen az emberi természet, szükséged van valakire, aki rosszabb nálad és ezzel igazolni tudd magad, hogy nem vagy tökéletes, de a szomszéd rosszabb, szóval te mégis jó vagy. Ha azt hiszed, hogy neked nincs függőséged, akkor ne egyél semmit egy hétig, amiben akár csak minimális hozzáadott cukor is van.
2020. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Ennek az elso oldala is eleg volt, nem tudom, min rugoztal meg utana olyan sokat.



2. Eleg jol leírta szerintem

2020. aug. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tevezni altalaban mar akkor szokott az ember ha nincs jobb dolga ... a fiatalokat viszont ugy szivja be az Internet, hogy kozben elhanyagoljak a valos eletuket.
2020. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert csak egyoldalúan szeretnek sokan (nem)gondolkodni.
2020. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!