Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Halálesetkor miket kell intézni?

Halálesetkor miket kell intézni?

Figyelt kérdés

Idősek otthonában halt meg nagyszülőm.

Elvileg volt már kint az orvos és nem lesz boncolás.


Miket kell ilyenkor intézni?

Édesanyám nem fogta még fel mi van, én meg keveset tudok a dolgokról.



2023. febr. 28. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Részvétem!

Az otthonban is segítenek, de bármelyik temetési iroda, teljeskörűen elintéz mindent, az igényeiteknek megfelelően.

2023. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Először is fogadd őszinte részvétemet.


Egyik családtagom sem idősek otthonában halt meg, csak azt tudnám elmondani, mi a teendő, ha a családtag otthon hal meg és mi az, amikor kórházban.

Amikor Édesanyám a saját otthonában halt meg, a kiérkező orvos készségesen, pontosan elmondta, mi a teendő, és amikor Nagymamám elhunyt kórházban, szintén pontosan elmondták.

Azt javaslom, hogy kérdezd meg, el kell, hogy mondják az idősek otthonában pontosan, hogy mi a teendő.

2023. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
A legfontosabb a halotti anyakönyvi bizonyítvány megszerzése. Azzal tudod a temetést és minden mást is intézni. Ahol meghalt a rokonod ott segíteni fognak, hogy merre kell elkezdeni a dolgot intézni.
2023. febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 3. Válaszoló! Kérlek, ne vedd rossz néven, nem kötözködöm, de az én családtagjaim halálakor a búcsúztatást vagy temetést lehetett a halotti anyakönyvi bizonyítvány nélkül is intézni. Az igaz, hogy azonkívül mást nem. Azt kiadták a temetést megelőző napon, vagy aznap.
2023. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt teljesen kizártnak tartom! Nem lehet valakit eltemetni anélkül, hogy államilag kiállított hivatalos dokumentum lenne arról, hogy halott.
2023. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Attól mert lepontozol, nálunk így volt. 2018-ban meghalt az édesanyám, a temetés napján, fél órával a temetés előtt 1 órával kaptam kézhez a halottit. A nagymamám 2021-ben halt meg, a temetés előtti napon kaptam kézhez. Így volt.
2023. febr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom a veszteséged.

Hívd fel az idősotthont, segítenek. Nekem nagymamám halt meg ilyen intézményben, a többi rokon szintén "lebénult" a hír hallatán, megkérdeztem, mi a teendő (engem eleve az intézmény értesített, tényleg olyan szinten lebénultak a szüleim (is), hogy nem is hívtak, nem tudták, hogy kellene ezt velem közölni), készségesen és empatikusan segítettek.

2023. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!