Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A legtöbb ember akkor is...

A legtöbb ember akkor is méltatlankodna és lázadozna az élete miatt, ha szinte minden alapból elvárható dolga (anyagi és szellemi téren is) meglenne?

Figyelt kérdés

2023. márc. 4. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Magyarországon garantáltan
2023. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, de ha mindig mindenkinek megfelelne minden, és nem "lázadoznának" semmiért, akkor sosem haladnának előre az emberi jogok.

Neked pl azért védi a jogaidat az alkotmány, a munkás szakszervezetek, meg az emberjogi mozgalmak, mert voltak olyan pontok a múltban, amikor az emberek nem elégedtek meg azzal, amijük volt. Pedig garantáltan minden korban el lehetett volna mondani, hogy "nem hogy örülnél annak, ami van."


Ha most többet követel a nép, akkor a jövőben több mindene lesz az utódainknak, ami vitathatatlanul jobb, mint lesunyt fejjel hálálkodni a koncért, amit odadobnak nekünk.

2023. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Én boldog vagyok, mindigis az voltam.
2023. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Csak Mo.-n lenne/maradna ez a fajta hozzáállás.
2023. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ma mindenki lát (online biztosan) olyanokat akik jobban élnek, jobb lakások, nyaralások, ételek, ruhák stb, de igazából szerintem az számít, hogy a közvetlen ismerősökhöz képest milyen az ő életszínvonala, ha rosszabb az átlagnál, akkor elégedetlenkednének annak ellenére hogy megvan mindene. Szóval a viszonyítási pont kérdése sokat számít szerintem.
2023. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!