Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról, aki válás...

Mit gondolsz arról, aki válás után megtartja a férjezett ("-né" típusú) nevét?

Figyelt kérdés

Egy valakit ismerek, aki ezt csinálta: homályos volt a magyarázata, de valami olyasmi, hogy ebben a korban (50 felett) ciki, ha kiderül, hogy nem házas. Ami furcsa tekintve, hogy azóta volt párkapcsolata.

Arra nem igazán foghatja, hogy így ismerik már a szakmájában, hiszen a lánykori neve eddig is a "-né"-t követte.


2023. márc. 6. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmit,egy vagyont kérnek okmányirodában,ott egye meg a fene...
2023. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Magánügye.

Anyám is megtartotta. Azért, mert mindenki így ismerte. Ő volt XYné. Ha a lányokori nevén mutatkozott be, senki nem tudta kivel beszel.

Nem, nem követi feltétlenül a leánykori név a ferjezettet, létezik a Kis Istvánné verzió is, ahol a leánykori név nem szerepel.

De amúgy ez neked miért faj?

2023. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Válás és házasságkötés esetén ingyenes, 1.
2023. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Anyám is megtartotta. Azért, mert mindenki így ismerte. Ő volt XYné. Ha a lányokori nevén mutatkozott be, senki nem tudta kivel beszel."

- Tehát akkor ő nem úgy vette fel a nevet, mint akire utaltam a kérdésben (vagyis hogy pl. Kovácsné Varga Éva, hanem Varga Istvánné).

Ez annyiban érthető, hogy aki eldobja a lánykori nevét ilyen könnyen, az cikinek érezheti, hogy most megint lűnykori neve legyen. De aki fontosnak tartja, hogy megmaradjon az egész lánykori neve a férje vezetékneve mellett, az utána miért ragaszkodik az utóbbihoz (hiszen, példánál maradva, továbbra is tudják, hogy ő a Varga Éva)


"Nem, nem követi feltétlenül a leánykori név a ferjezettet, létezik a Kis Istvánné verzió is, ahol a leánykori név nem szerepel."

- És ezt ki állította?


"De amúgy ez neked miért faj?"

- Miből jött le neked, hogy ez fáj nekem? Minden kérdés mögé fájdalmat látsz? Esetleg benned van fájdalom?

2023. márc. 6. 10:43
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mit gondolsz arról, aki válás után megtartja a férjezett ("-né" típusú) nevét" - ezt kérdezted. Anyám a példánál maradva Kis Istvánné volt.



"Nem, nem követi feltétlenül a leánykori név a ferjezettet, létezik a Kis Istvánné verzió is, ahol a leánykori név nem szerepel."


- És ezt ki állította?"


A törvény engedi.



"Miből jött le neked, hogy ez fáj nekem? Minden kérdés mögé fájdalmat látsz? Esetleg benned van fájdalom?"


Nos, te írtál ki kerdest róla, ergo téged zavar nagyon

2023. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én csak tudomásul vettem, hogy a Te édesanyádnál ez volt a helyzet. Ennyi, nem kötözködtem ezzel kapcsolatban. A "nem követi feltétlenül a leánykori név a ferjezettet" mondat meg úgy hangzik, mintha meg akarnál cáfolni egy korábbi állítást, de ilyen nem hangzott el.


Ellenben továbbra is olyan érzelmeket vetítesz ki rám, amikhez semmi közöm. Kíváncsi voltam, mi lehet az ok. Egy ilyen embert ismerek, de ott, nem értem az okot.

2023. márc. 6. 11:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig érthető az oka. Sokan vannak, akik szégyenként élik meg, ha nem házasok vagy ha elváltak.
2023. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy simán csak megszokásból. Ha pl 55 éves és 25 évesen házasodott, akkor az élete több, mint felét azzal a névvel élte le, megszokta, a saját nevévé vált. Egy új nevet 5-10 év alatt is simán meg lehet szokni annyira, hogy válás után is meg akarja hagyni az ember.
2023. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyet ismerek, ő azért tartotta meg, mert a volt férj Dr. és a nő nem akart lemondani erről a neve előtt. Egyébként a háta mögött sokan kiröhögték ezért.
2023. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!