Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen egy szerencsejátékból...

Milyen egy szerencsejátékból élő ember?

Figyelt kérdés

Egy 32 éves sráccal ismerkedem, aki már négy éve nem dolgozik egyáltalán, elmondása szerint pókerből és sportfogadásból él. Elég szimpatikus és intelligens srác, de valamiért az nagyon elleneszemves számomra, hogy nem dolgozik. Ez a szerecsejáték is elég hihetetlen számomra, hogy hogyan tud valaki ebből megélni. Valahogy egy lusta, munkakerülő, céltalan ember benyomását kelti. Több végzettsége is van: autóvillamossági szerelő, magasfeszültségű villnyszerelő, nagyon jól beszél angolul, és románul. Ezen kívül ABCDE josija van, szóval lehetne akár busz vagy kamionsofőr is. Elég sok lehetősége lenne a munkaerőpiacon, de mégsem dolgozik.

Fogalmam sincs mennyit kereshet a szerencsejátékokkal, de kb olyan életszinvonalon él mint egy átlagember:

Átlagos garzon albérlet, középkategóriás autó, motor stb. Tehát kb középosztálybeli, nem úgy kell elképzelni, mint aki milliárdos lett a szerencsejátékból és megteheti, hogy élete végéig visszavonuljon.



2023. márc. 6. 14:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%

Ugyanolyan lehet, mint barki, szerintem a munka nem feltetele a normalis eletnek, a kerdes inkabb az, mit kezd a szabadidejevel. Ha jo a dologban, ezt is fel lehet fogni “munkanak”, mert biztos vagyok benne, hogy rengeteg kutatas, utanaolvasas kell ahhoz, hogy valaki ezt ilyen szinten tudja uzni, egy atlagember aki csak ugy kiprobalja, biztos, hogy veszit. Ezen kivul mit csinal? Ez jobban erdekelne.


De nyilvan ez nem egy biztos bevetel, mondjuk egy atlag vallalkozonal kicsit kockazatosabban el.

2023. márc. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
56%

Para

Ha biztonságos életet szeretnél, nem vele kezdesz.

Vagy tartsd magad külön kasszán és ne adj neki addig kölcsönt, amíg az előző tartozását meg nem adta. És a kölcsönnek is legyen egy felső határa, ogy ne tudjon végtelenségig lehúzni.


A szerencsejáték nettó rizikó. Nemhogy nem hitelkées a csávó, de konkrétan menekülnek az ilyenektől a bankok, ha ezt egy fixen fizető állás mellett tenné, akkor sem tekintenék hitelképesnek, mert megbízhatatlan.

2023. márc. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
10%
Nincs olyan.
2023. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
12%

Kisanyám, te azzal ne foglalkozz, hogy mennyit keres az az ő dolga, szerintem ő sem fog turkálni a te zsebedben (te se tedd..).

Van egy jó pár NAGYON JÓ végzettsége amivel rengeteget lehet keresni de, ha mégis a szerencsejátékból él akkor biztosan abban több van..

Vannak ilyen emberek akik simán megélnek pókerből, lutri az igaz de nem lehetetlen.

Neked közöd nem igazán van hozzá, hogy ő miből él, ha nem tetszik a dolog akkor lehet lépni és kész.. amúgy meg lehetne villanyszerelő is akkor meg az lenne a bajod, hogy tiszta kosz és izzad mindig na meg persze itt sok helyen láttam már, hogy alja munkásnak nevezik az ilyenben dolgozókat..

2023. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
79%
Hallottam egy ilyen emberről, állítólag elég depressziós attól, hogy nem dolgozik. Mások szerint, mert ha ő is úgy érezné, gondolom, dolgozna. Nem vagyunk egyformák, vannak akik jól elvannak munka nélkül és el tudják foglalni magukat. Nem illik mások pénztárcájában vájkálni, de jó lenne tudni, kb mennyi félretett pénze van, és hogy azt mennyire megbízható helyekre fekteti be. Mert a szerencse az mégiscsak szerencse, hiába ért hozzá profi módon, rengeteg a rizikó benne. A végzettségeivel pedig nem biztos, hogy el tudna helyezkedni munkatapasztalat nélkül.
2023. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok, pontosítok: biztos van munkatapasztalata, de a sok év kihagyást nem szokták tolerálni, legfeljebb a nagyon hiány szakmákban.
2023. márc. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
26%
4, ja, semmi köze hozzá. Kivéve ha párkapcsolatba kezdenek és esetleg közös jövőt terveznek. Mert akkor igenis van köze ahhoz, hogy van-e stabil anyagi háttér. Márpedig a szerencse nem stabil.
2023. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Nem a zsebében turkálok, csak próbáltam szemléltetni, hogy körülbelül milyennek kell elképzelni, a pontosabb válaszok reményében. Nem érdekel, hogy mennyi pénze van, ami azt illeti én még valamivek szerényebb körülmények között elék, és nem is várom el ferfitól, hogy egzisztenciálisan fölottem helyezkedjen el. Csak a munkanélkülisége aggaszt, mert számomra az alkolista munkakerülők/közmunkások jutnak róla eszembe, pedig ő nem is iszákos.
2023. márc. 6. 16:00
 9/38 anonim ***** válasza:
79%
Én is közmunkás voltam 5 évig nem azért mert nem szeretek dolgozni hanem mert nem volt más lehetőség. A közmunkások jó fejek.
2023. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
97%
A póker nem szerencsejáték. Másrészt attól, hogy átlagos körülmények közt él, simán lehet, hogy jól keres, csak gyűjtöget, például egy lakásra.
2023. márc. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!