Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapesten ha utcán kétes...

BalazsBence kérdése:

Budapesten ha utcán kétes alak el akarja kérni a telefonom hogy felhívjon valakit, ez miféle csalás?

Figyelt kérdés

Budapesten sétálva már másodjára találkoztam olyannal, hogy gyanús arc megkérdezi, hogy a telefonomról felhívhatna-e valakit. Nem adtam oda. Egyik esetben az ismerősét szerette volna felhívni, aki a szomszédos háztömbben lakik. A másik esetben nem is adott indokot, csak egy ötezerest lobogtatott, hogy kifizeti.


Ez valami újfajta csalás, vagy csak telefonálni szerettek volna szegények, mert telefonálni jó?



2023. márc. 7. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább elszalad a telefonnal, az ötezresről kiderül hogy fénymásolt. Ha értéket veszel vagy vetetnek elő, ott már gyanús hogy rablás lesz belőle. Nem véletlenül terjedt el a "hány óra van? de a telefonodon nézd meg" poén.
2023. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csalás!

Nem ámítás!

Rablásnak hívják!

Ne add oda, ne is állj meg, szemkontaktus felvétele nélkül sietősen távozz!!

2023. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1: "Nem véletlenül terjedt el a "hány óra van? de a telefonodon nézd meg" poén."

Ilyet már tőlem is kértek, nem is egyszer. Kivettem a zsebemből, megnéztem, megmondtam, visszatettem, továbbmentem. (Lehet, hogy nem tetszett neki a telóm. Kettőt hordok magamnál és a régebbit vettem elő, amin már látszik, hogy alaposan leharcolt... Így járt...) :)

2023. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3: Majd én is lehet beszerzek egy ócska használt tégla telefont, csak a poén kedvéért, és odaadom, ha valaki telefonálni akar. Social experiment. :D Ha azt mondja, hogy mégsem akar telefonálni, akkor röhögök egy jót. Ha pedig elfut vele, akkor előveszem a másikat, és levideózom.
2023. márc. 7. 22:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4. akkor már úgy kellene megcsinálni hogy amikor a füléhez emeli akkor menjen benne valami szöveg.

"Na mi van hülyegyerek ezt akartad ellopni?" :DD

2023. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cubina ***** válasza:
100%

Igen, lopás a szándékuk ezzel. Magadtól odaadod, mert ugye csak telefonálásra kéri, aztán meg elfut vele. Később egy másik tag (a társa) „megtalálja valahol eldobva" és visszaszolgáltatja jó pénzért, mert nagyon sok embernek az élete a telefonja és tele van pótolhatatlan emlékekkel, (az eszükbe sem jut, hogy elmentsék a fontos dolgokat valami külső hordozóra), és ezért bármennyi pénzt megadnának, hogy visszakaphassák.

Többször is láttam elveszett telefonok Fb csoportokban, hogy akár 100 ezer forintot is felajánl a tulajdonos a megtalálónak/visszaszolgáltatónak.


Engem a lépcsőházunk előtt talált meg egy ilyen ürge. Azt mondta, hogy itt lakik a barátja, de nem jó a kaputelefonja és adjam oda a telefonomat hogy fel tudja hívni. Mondta hogy kifizeti a hívást, lebegtette az orrom előtt a pénzt. A szomszéd idős néni meg már vette elő a telefonját hogy odaadja neki, odasúgtam neki, hogy meg ne tegye!

Megkérdeztem az ürgét, hogy hívják a barátját. Gondolkodott egy kicsit, aztán mondott valami nevet, én meg mondtam hogy ilyen nevű nem lakik itt, ismerek mindenkit. Erre rövid gondolkodás után azt mondta hogy: JAJ, nem is is úgy hívják, hanem XY-nak, elfelejtettem a nevét!

Mondtam neki, hogy ilyen nevű se lakik itt, és megérdeztem tőle, hogy lehet az, hogy nem emlékszik a saját barátja nevére? Erre már teljesen összezavarodott, azt se tudta hogy mit válaszoljon, inkább eltakarodott.


Egyébként azt is lehet mondani ezeknek ilyenkor, hogy mondja a számot, én pedig felhívom és átadom az üzenetét a barátjának/akárkijének.

2023. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak nyilvános telefonfülkék, oda irányítanám.
2023. ápr. 19. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!