Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A reál beállítottságú emberek...

A reál beállítottságú emberek hajlamosabbak különböző önpusztító függősségekre?

Figyelt kérdés
Csupán a személyes környezetemben azt a megfigyelést tettem, hogy ezek az emberek rendszerint valami egészségtelen szer függői. Példaúl általánosban és gimiben a mateknárom alkesz volt, gimis fizika/kémia szintén. Jelenleg másodéves vegyészmérnök hallgató vagyok, és több professzorom szintén nem veti meg az alkoholt, az egyikről biztosan tudom, hogy rendszeres marihuána fogyasztó is. Apám szintén vegyészmérnök és a múltban komoly alkoholprobémái voltak, nagyapám fizikatanár volt, és májcirócis lett a veszte. Ők valamennyien dohányoznak is, és én 22évesen már szintén láncdohányos vagyok, de szeretnék leszokni.

2023. márc. 12. 08:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs összefüggés. Saját szubjektív tapasztalataim alapján az ének-zene és rajz tanárok bolondok/alkoholisták.

Szerintem a függőségre való hajlam a foglalkozásból nem megállapítható.

Az idősebb férfiak körében szerintem divatosabb az alkoholizmus, legalábbis az én apám is az volt, gyerekkoromban sok részeget lehetett látni az utcán, ma már csak hajléktalanokat szoktam látni, de lehet ez is csalóka.

Ma már inkább ciki ez, akkoriban meg kötelező elem volt a férfiassághoz...

Szüleim dohányoztak is, elvileg a függők gyerekei könnyebben lesznek szintén függők, de a testvéremmel mi sosem dohányoztunk, se nem ittunk.

Szóval elég soktényezős ez.

2023. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt inkább arról lehet szó, hogy a családodban nagyobb hajlam van a különböző függőségek kialakulására, és a képzettségüket ismervén automatikusan ráilleszted ezt a mintát az összes reál beállítottságú emberre.

Sajnos Magyarországon minden szakmában, hivatásban, munkahelyen könnyen belebotlasz egy függő, szerhasználó emberbe, ami nem csoda, ha azt nézzük, hogy a lakosság körülbelül 10 százaléka alkoholista.

2023. márc. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!