Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van aki szintén ily hasonlókép...

Van aki szintén ily hasonlóképpen látja a világot, társadalmat, struktúrát?

Figyelt kérdés

Alsó réteg: Kis birkák.


Közép réteg: Közepes méretű birkák.


Felső réteg: Nagyméretű birkák csoportja, gyakori köztük az úgymond öltönyös birka is.


Végül Kastélyban élő, arisztokrata, király, vagy csak szimplán multimilliárdos stb: Ő volna mindannyiunk nagy Juhásza, mint igazi tekintélyes egyéniség, példakép anyagi szempontból. Akire úgy kell felnéznünk, úgymond, de szó szerint értve, egy életen át.


( Mosolyogni amúgy ér, de nem viccnek szántam, nyilván. )



2023. márc. 16. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ez a társadalmi kép már közel sem állja meg a valóságot.

Az viszont tény, hogy bizonyos rétegekben sok a birka/megvezethető ember.

2023. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha ez így van, akkor magadat hova tennéd?

Mert ha annyira követő szellemű jóformán mindenki, viszont valaki ezt felismeri... akkor ő nem lehet birka, hiszen a birkát megvezetik, te meg elvileg tisztán látod a képet, nem?


És én pl nem látom azt a személyt, aki nagy gazdag és annyira fel kéne nézni rá.


Szóval szerintem ez egy végtelenül leegyszerűsített, éppen ezért messze nem pontos világkép.


Vannak birkák, ez tény. De ezzel nem mondunk újat. Az, hogy ki a birka, az már más kérdés, erről megoszlanak a vélemények:D Természetesen mindig más:D

2023. márc. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kívülálló.
2023. márc. 16. 23:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Biztos vannak, foleg a politikai kategoriaba 😀 Az ertelmes ember meg magaval foglalkozik es olyanokkal veszi korul magat akikkel jol kijon, egyezik a velemenye
2023. márc. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

3, az a gond, hogy könnyű magunkat kívülállónak tekinteni és mindneki más hülye.... de az ilyen világkép nagoyn gyenge lábakon áll. Hisz aki ezt vallja, az kb automatikusan kívülálló.. mindneki más meg hülye...

Ha meg egy világkép vallóinak mindegyike a rendszeren kívül esik, akkor az nem jelent mást, mint simán csak mindenkit hülyének néznek:D


Egy normális világképben el tudod helyezni saját magadat is a rendszerben. Az, hogy mindneki hülye nem világkép.

2023. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Ez elég proli világkép. Főleg az utolsó mondat teszi fel a pontot az í-re. Idáig érzem a kirántott tömlős sajt, meg parizer szagát.
2023. márc. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Erre igennel, vagy nemmel válaszolnék a királyunknak, de inkább direkt bizonytalanságban hagylak, kedves utolsó.


Üdv Plútó.

2023. márc. 17. 03:06
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Volt, hogy nagyon haspnlóan, vicc formában már már ugyanígy láttam, igen. Azóta még többet tudok.
2023. márc. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ez olyan sík egyszerű nézet, mint egy faék. De komolyan, ha szerinted minden ilyen egyszer /ergo te magad látod túl egyszerűen/ nem gondolod, hogy a te felfogásod a nagyon naív?

Ilyet epég fiatal, tizenéves kis gyerekeknél szoktam olvasni.

2023. márc. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Ez egy nagyon beszűkült, a világról mit sem tudó ember világképe. Nyilván kell az ilyen is, csak szomorú, hogy megrekedt ezen a szinten
2023. márc. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!