Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket is vertek már át...

Titeket is vertek már át hasonlóképpen? Miért csinálta ezt?

Figyelt kérdés

Van XY cég, ahol dolgozok. Régebb óta (kb. 1 hónapja) felvette velem a kapcsolatot YZ cég. Már mindenben megegyeztünk (fizetés, mikor tudok kezdeni stb) sokszor naponta történtek egyeztetések, volt hogy YZ volt hogy én kezdeményeztem. Direkt óvatosan akartam felmondani XY-tól, hogy egy nap se maradjon ki, ha már YZ-nél kezdek. YZ azt mondta, ha felmondok múlt hét pénteken azonnal hívjam fel és úgy egyeztet a könyvelővel a kezdést illetően. Nos én múlt hét péntek óta nem tudom elérni YZ-t, felszívódott, mintha nem is létezne. Próbálgattam hívni többször is (naponta kb 2-3 alkalommal) de a hívott szám nem elérhető. Most felmondtam XY-tól a semmire és munkanélküli leszek...


Kérdés:

Mi játszódhat le YZ-ben illetve Ti jártatok már hasonló cipőben? Mi lett a sztori vége?



2023. márc. 14. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen. De nem jártál a cégnél? Nem nézted meg a honlapját? Nem kérdeztél rá ismerősöknél? Ez így elég meredek.
2023. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem kellett volna felmondani, amíg YZ-nél alá nem írod a szerződést.
2023. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es: De meglátogattam a céget mert volt ,,állásinterjú", amiről visszajeleztek, hogy kiválasztottak. Onnantól indultak meg az egyeztetések.

Ezért nem értem a hirtelen eltűnést.


2-es: Hát sajnos igazad van.

2023. márc. 14. 11:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3: Akkor látogasd meg megint a céget, és keresd ott azt, akivel beszéltél.
2023. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az utolsó pillanatban képbe került valami haver, sógor vagy annak a fia, és úgy döntöttek, inkább őt veszik fel. Sajna megesik. Ezért nem szabad szerződés aláírása nélkül felmondabi.
2023. márc. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem amúgy ilyen még nem volt, de olyan már többször is, hogy állásinterjún azt mondták, mindenképpen felhívnak, akkor is, ha nem engem választottak, de végül csesztek hívni.
2023. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lilluci27 ***** válasza:
68%
sosem fordult még velem elő ilyen
2023. márc. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan az lehet amit az 5. írt. Mond vissza a felmondásod, úgyis van felmondási időd. A munkáltatód sem fogja sztm azt mondani, hogy bocs de nem, ha jó munkaerő vagy. Max egy kicsit ferde szemmel fognak rád nézni.

De ezek előtt tényleg menj be YZ-hez személyesen, hogy akkor most mi a fakk van.

2023. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
100%

Igen, bár nekem előtte csak részmunkaidős állásom volt, mert még tanultam. Mindenben megegyeztünk a céggel, már csak a konkrét szerződés aláírása volt hátra, amiről azóta is egyeztetünk, asszem 6 éve. És nem kis humbug cég, időnként tele van minden a reklámjaikkal meg több ismerősöm dolgozik ott.


A helyedben bemennék oda személyesen, hogy akkor tisztázzák, mi van, bár ezek után lehet, hogy nem mennék hozzájuk szívesen. A felmondásodat pedig visszavonhatod.

2023. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A felmondásodat pedig visszavonhatod."


Ez igaz, de a munkáltató nem köteles elfogadni azt.

2023. márc. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!