Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érez hasonlóképpen?

Más is érez hasonlóképpen?

Figyelt kérdés

20 éves, egyetem előtt álló fiatal férfi vagyok.

Sajnos az anyagi helyzetünk jelentősen megromlott az utóbbi 1,5-2 év során a gazdasági válságnak köszönhetően. A tanulmányi eredményeim jók voltak és sok dolgot hasznosítani is tudtam a tanulmányaimból. Valahogy mégsem találom a helyem. Úgy érzem, hogy túl egyszerűen az ölembe pottyant rengeteg jó dolog. (van egy szép barátnőm, egy normális családom, tudok sportolni, vannak barátaim stb.) Az a gondolat foglalkoztat, hogy előttem áll valami, egyfajta harc, még ha csak átvitt értelemben is. Valami kaland, ami lehet, hogy rossz dolgokat is fog tartalmazni, mégis ha vége lesz, büszkén fogom mesélni a gyerekeimnek és akkor tudok majd nyugodtan leülni és egy normális háztartásra berendezkedni. (állatok, föld, gyereknevelés) Mi lehet ez a harc, amit meg kell vívnom? Az egyszer biztos, hogy nem folytatok struccpolitikát. Én emelt fővel járok-kelek az emberek között és sokkal nagyobb dolgokra vagyok hivatott mintsem hogy behódoljak egy kizsákmányoló főnöknek 70000 forintos havi jövedelemért. Mérnökinformatikusnak készülök, de jobban foglalkoztat a haditechnika, szeretnék fizikával is foglalkozni. Nem hatalommániás vagyok, hanem az igazság kardja. Az igazság pedig szvsz. a családok boldogságában rejlik...


Az idő és hírnév (1653)


Nem irom pennával,

Fekete téntával,

De szablyám élivel,

Ellenség vérivel,

Az én örök hiremet.


Befed ez a kék ég, ha nem fed koporsó,

Órám tisztességes csak légyen utolsó.

Akár farkas, akár emésszen meg holló:

Mindenütt felyül ég, a' föld lészen alsó.


Zrínyi Miklós



2013. máj. 24. 14:57
 1/5 logs válasza:

Nos, az első csatát az egyetem 7. hete körül fogod megvívni, az első zh-knál. Utána pedig az első vizsgaidőszakodnál. Ha esetleg a szak mégsem köt le, jövőre felvételizhetsz újra, és csinálhatod párhuzamosan a fizikát. Egyébként: az egyetem egy szabadabb légkör, nyugodtan bejárhatsz fizika előadásra is, nem is kell, hogy felvedd a kurzust.

Vagy, ahogy írod, alapíthatsz családot, és teremthetsz benne boldog légkört. Haditechnikáról annyit, hogy ma az informatika erősen beleértendő ebbe a körbe (akár cyberhadviselésről beszélünk, akár egy repülőgép információs rendszerét nézzük meg).

2013. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem rettent meg néhány vizsga. Nem szoktam reménykedni, én tanulok. :-)
2013. máj. 24. 20:25
 3/5 logs válasza:
Csak bizonyítanod kell, és erre meglesz minden lehetőséged. Mindent úgy csinálhatsz, ahogy akarod, ám egy nagyon hasznos tanács: élni és élni hagyni.
2013. máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

20 éves férfi inkább egy 20éves gyerek tudom én is ilyen voltam 20 évesen én kis hülye naív azt hittem hogy majd dolgozok és lesz sok pénzem meg ilyen marhaságok . Ha itthon maradsz akármilyen mérnöknek tanulsz abból pénz nem lesz csak behódoltság és egy nevetséges éh bér ez van ez a magyar valóság ezen kár rágódni.Vagy fölfogod úgy hogy te magyarnak (lábtörlőnek) teremtettél és elfogadod a játékpénzt vagy itt hagyod ezt a szärt és új életet kezdesz nyugatabbra jobb életszinvonalon. Mire elvégzessz mindent ne aggódj addigra sem lesz munkahely és a fizetőeszközünk vásárlóereje sem fog nőni hisz az elmúlt 40 évben sem nőtt egy fityinget csak elinflálódott tehát ne reménykedj pénzügyileg és képzettségileg itthon.

Ha nem tudod előre a terveidet akkor elmehetsz már most pénztárosnak egy tescoba mivel az emberi agy minimális idő alatt leépíti a megszerzett tudást ha azt nem használod .Hiába a mérnök informatikus ismeret ,minden egyes eltöltött nap amikor nem tudod használni mert épp közmunkába söpröd az utcát ,a tudatos béta állapotod automatikusan törli a szak tudásod ha tetszik ha nem ,én is ilyen cipőben járok ill hasonlóban néha utána kell olvasnom feladatköröknek ha havi szintes kimaradásom van.

Tehát csak világos tervekkel indulj neki valaminek különben kidobott idő az életedből amit tanulás helyett akármivel tölthettél volna , itthon úgyse mész már semmire a tudással ,ez az ország egy szégyen gyalázat.

2013. máj. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tenni kell a rossz dolgok ellen, Magyarország is egy olyan cipőben jár, ahol a rossz dolgok dívnak. Eljön a világosság ideje!
2013. máj. 25. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!