Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mely városokat ismersz,...

Mely városokat ismersz, amelyek falusias jellegűek, és az emberek mentalitása is olyan, mint a legtöbb falusi emberekre jellemző?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalatokból vontad le ezt a következtetést?

2023. márc. 21. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Nincs ilyen.
2023. márc. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Az északkelet-magyarországi városok nagy része ilyen.
2023. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bodajk Fejér vármegyében. 4400 fős "város", ami inkább egy nagy falu. Az emberek nem rosszak, de igazi falusi mentalitás van. Van lakótelep is, de az is olyan otthonkás nénikés hely. Semmi városképe nincs a településnek, a mellette lévő Fehérvárcsurgó ugyan kisebb, és csak község, de sokkal komolyabb településnek tűnik.
2023. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bük

Szombathely

2023. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem nagyzolásból vagy bántásból mondom, de budapesti lakosként mikor vidéki városba megyek, én mindig ezt érzem. Múltkor például Esztergomban bicikliztem délelőtt és konkrétan üres volt az út, semmi élet nem volt. Az emberek egyszerűek, vagy legalábbis messziről annak tűnnek. Nincs élet.
2023. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése, mit nevezel "élet"-nek. Nem mindenkinek a bulizás az.
2023. máj. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
#5 ös, látom neked a tömegnyomor, meg a dugóban sorban állás az élet. Gratulálok!
2023. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Az miért tömegnyomor, hogy egy városban élnek emberek? Ezerszer inkább ez, minthogy egyedül sétáljak egy "város" főutcáján. Dugóban ritkán állok, mert nem szoktam bemenni a belvárosba autóval, azt csak az idióták teszik.
2023. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kalocsán éltem néhány évet és ők tipikusan falusiasan gondolkodnak, pedig nagyon lenézik a környékbeli falvakat, ők azt már vidéknek hívják. Előszőr nem is értettem, mert mondtam hogy kalocsa is vidék. Mindíg egymás mögött a pletyka megy, mint egy faluban. Ezt leszámítva rendes emberek laknak ott, csak fővárosi szemmel talán egy kicsit lassúak.
2023. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapestnek egy olyan kerületében élek, ahol meglepően "vidékies" hangulat van olyan szempontból, hogy az emberek figyelnek egymásra, köszönnek egymásnak ismeretlenül.
2023. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!