Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kapott etnikai-teszt eredmenye...

Kapott etnikai-teszt eredmenyei(m) alapjan mire gondolnatok?

Figyelt kérdés

Kapott etnikai-dns teszt ezeket a szamomra ertelmezhetetlen(mert oriasiak a becsult foldrajzi teruletek,nincs lepontositva)



•Kelet-europai



•Kozel-Keleti



•Eszak-Afrikai



•Spanyol



•Edesanyam vonala kreol bor,sotet-fekete haj,sotet ives szemoldok,sotet de inkabb kisebb mandula szem(nem a nagy,kerek kisse kiduledo tipikus arabokra jellemzo nagy szem,hanem a kisebb ives mandula forma).Edeanyam es batyam altalaban toroknek nezik itthon magyarorszagon.


Feltunoen nem "atlag magyar"texturak ugyebar.Pontosan ezert is csinaltattam meg az etnikai dns tesztet,mert nagyon kivancsi voltam vajon melyik etnikumbol szarmazunk anyukam reszerol,hisz csak a magyar ismert,de egyertelmu az azsiai-vonal,amit ugye igazolt is a dns-teszt,de a Kozel-Kelet oriasi szoras,lehet(torok,arab,kurd,asszir,perzsa es meg sorolhatnam).


Testverem kint el es dolgozik nyugaton,mindig toroknek hiszik ot,a fonoke kinevette"mikor mondta hogy magyar mert nem akarta elhinni,azt mondta testveremnek hogy "echte torok feje van..itthon is megtalaljak a kisebbsegek altalaban barhova megy,(kurdok,arabok)mindenhol odamennek hozza azt hiszik arab vagy torok es kozuluk valo,mikor mondja hogy magyar ok is csak nevetnek hogy hagyja mar,latszik hogy nem az..anyukam szinten ugyanez,minden regi fiatalkori kepen is egy igazi 'pocahontas egzotikum,mai napig az.



•Apukam vonala mar egyszerubb(szabolcsi)feltetelezhetoen ruten(gorog katolikus csalad) igy a kelet-europa abszolut igazolhato.



De anyukam vonala meg mindig egy rejtely,a spanyol egyertelmu,ez is igazolhatja anyukam kulso adottsagait,ill.Eszak-afrika(arab/amazigh(berber)itt feltetelezem hogyha Spanyolorszag akkor Marokko a Giblaltar miatt...Kivancsisagbol megneztem pl.marokkoi valogatottat es a testverem egy az egyben el is menne kozejuk,ugyanaz a kulso.


Azonban a Kozel-Kelet meg mindig egy oriasi rejtely maradt.


Igazabol a Kozel-kelet es Eszak-afrika maradt a rejtely,bar az afrikai vonalnal mar egyertelmubben korvonalazodik az Amazigh/berber szarmazas miatt de orszagra itt sincs lebontva,Spanyolorszag miatt valoszinusitheto Marokko,de meg lehet Algeria,Tunezia is akar,de a Kozel-kelet meg maga a miszterium.


Ha ez alapjan a teszt alapjan kene becsulnom akkor:


-ruteniai


-magyar


-spanyol


-berber/Marokko


-torok?.



2023. márc. 28. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kivancsi vagyok osatyank Szent Istvan meg hun vezer Attila dns-teszt eredmenyeire is.
2023. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Országra lebontva akarsz egy etnikai tesztet?

Ember! Az entikum és a nemzet nagyon nem ugyanazt jelenti!

2023. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

eskü mit kell ezen ennyit agyalni? valószínűleg kun felmenőitek vannak, őket hívták asszem a tatárjárás után, hogy legyen újra lakosság az országban, nevüket őrzi a nagy/kiskunság is...

az afrikai/arab szálat meg had ne keljen már elmagyaráznom, te nem tanultál történelmet? inkább nyisd ki egy kicsit a tankönyveidet, többre jutsz vele, mint ilyen hülye testekkel.

2023. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
Szerintem is többre mennél egy családfakutatással (és jó lenne látni ezeknek a közel-keleti ágaknak a százalékos arányát is).
2023. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
egyebkent a kun teljesen realis igen,viszont akkor nyugat-azsia,kaukazus lenne az erdemnyeim kozott,nekem ugye kozel-kelet van,ami szukebb ertelemben a Levantei-regio,azaz a foldkozi-tenger keleti partvideke,mai Sziria,Libanon,Palesztina,Jordánia,Izrael
2023. márc. 28. 16:28
 6/8 A kérdező kommentje:

*eredmenyeim

bocsanat,egyebkent tenyleg anyai mamamnak huzott szemei vannak,hosszu fekete es suru (mara mar nyilvan osz) haja,szoval absz.nem ertem miert nem szerepel a nyugat-azsiai nepcsoportok kozul egyik sem az eredmenyek kozt,ehelyett arab vonatkozast kaptam,pedig az arabokra jellemzo tipikus nagy szem,suru szorzet meg absz.nem.mi vagyunk,a sotet haj, kreol bor,kisse ives szem alapjan elobb gondoltam turk nepcsoprtokra(kazah,kirgiz)

2023. márc. 28. 16:35
 7/8 A kérdező kommentje:
az europai spanyol a legtobb,nem ia csoda,apukam azt absz.szabolcsi magyar-ruszin,ezt kovetoen a kozel kelet es eszak afrika,igazabol ez a ketto is a rejtely
2023. márc. 28. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit kaptál, az autoszomális DNS-teszt eredménye. Az pedig nem a származást mutatja meg elsősorban, hanem azt, hogy a hozzád hasonló DNS-es szakaszokkal rendelkező emberek hol élnek MOST és mekkora %-ban. Ez pedig azért van, mert a DNS-mintákat ezekben a laborokban csak azokkal a mintákkal tudják összevetni, amelyeket a MOST élő emberek küldtek be nekik hasonló vizsgálat céljából. Nyilván a nagyon magas % utalhat arra, hogy arról a területről származhattak az őseid, hiszen most is ott vannak sokan.

Vannak oldalak, ahová ingyenesen feltöltheted a kapott nyers fájlt és ott régészeti leletekből vett mintákkal hasonlítanak össze. Ezek sem teljesen pontosak, mivel eleve a vizsgálat nem teljes DNS-t vizsgál, csak részeket. De jó eséllyel mutathat érdekesebb eredményeket.

Én két ilyen oldalt használtam: [link] és [link]

2023. márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!