Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit érne meg szamotokra egy...

Mit érne meg szamotokra egy saját gyerek ha amúgy full esélytelenek vagytok rá? Szerintetek jól döntöttem annak idelyen ?

Figyelt kérdés

5 éve ezzen gondolkodom.

Amúgy full magamnak való antiszociális ember vagyok egyedül kéne élnem egy zartkertben és full boldog lennék.

Viszont akor sose lett volna családom és gyerekem

Ez lett volna a sorsom de felazadtam😀


adódott egy lehetőség és tudtam hogy pár évnél tovább úgyse fogjuk bírni anyjaval tudtam hogy anyuka nem alkalmas anyának de mégis belevagtam azért mert amúgy sose lett volna gyerekem .

Ez mindent megvaltoztatott életemben óriási nehézség de egyben sokat fejlődtem és már nem vagyok akkora bena mint előtte. Legalábbis az emberek és én magam már nem tekintem magam annak sokkal nyugodtabb vagyok .


De egyben az elethelyzetem kilátástalan és röghoz vagyok kötve.

Asszonyom sincs már csak a gyerek .

Dolgozom de amit keresem el is koltom,nem ehezunk sőt ide oda elmegyunk éljük a családi életünk de úgy ennyi. stagnál az életem de van gyerekem szerintem megerte mindent bealdozni de 5 éve ezen gondolkodom.


Nektek mit érne meg egy saját gyerek?



2023. márc. 29. 19:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

10# de nem értem miért mondják sokan hogy gyerek az nem cél. Én full úgy vagyok vele hogy minimum 1 kell mert különben úgy full értelmetlen az élet ha pl idős ember leszel mit fogsz csinálni? Azt szerintem ne gondolja senki hogy full egészséges lesz egész életében persze én nem fogom megvarni hogy teher legyek én megteszem ami kell férfi vagyok és leszek akor is .


De aki nem teszi meg akor annak bizony gondozás fog kelleni állami gondozásba kerülni nem kellemes annyi nyugdíjad meg úgyse lesz hogy megold magadnak.

Oreganyamekon látom mi vár ránk semmi kellemes.hatalmas szenvedés lesz a vége erre készüljetek.


Másik meg 1 utód minimum kell hogy tud milyen is szülőnek lenni .ezt szándékosan kihagyni szerintem nem jó főleg akor ha van lehetőség

2023. márc. 29. 22:50
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

De én nem akarom tudni, milyen szülőnek lenni. Amit tudok róla, az pont elég ahhoz, hogy a mérleget a nem felé billentse.


Na meg ez rendkívül önző és szomorú dolog, "megcsináltalak, mert öregkoromban szar lesz".

2023. márc. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

12# gondolj bele milyen lesz egyedül betegen úgy hogy pl lehajolni nem tudsz majd és nem lesz senki aki segítsen


Tudom ez önző dolog de ha nem végzel magaddal ez előtt akor bizony ez lesz ( márpedig a többség nem fogja megtenni )mert életben tudsz lenni akar 80 éves korodig is csak 70 tol már szenvedsz .és ezzel nemtudsz mit csinálni.


Másik meg szerintem jó a vervonal folytonosaga én legyek az utolsó?? Mikor már 1000 és 1000 éve vagy inkább milliónyi éves láncbol?

Ha nem lenne lehetőség akor oké ezt el kéne fogadni de ha van lehetőség?


Igazából nehéz szar és drága a szuloseg de nagyon hosszú távon bőven visszahoza

2023. márc. 29. 23:47
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

Lesz pénzem, és megfizethetem a te gyerekedet is, hogy helyetted engem lásson el.


Az meg a másik, hogy senkit nem érdekel rajtad kívül, kik a felmenőid. Vérvonal... a többségünk senki.


Amúgy most engem akarsz meggyőzni, hogy megérte gyereket vállalni, vagy magadat?

2023. márc. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem akarlak meggyozni csak szerintem később megbanod ezt a döntést ami persze te döntésed.

Majd leszel 50 éves és látod hogy ismerőseidnek van 1 2 felnot gyereke talán már unoka is .

És akkor sajnálni fogod.


Vervonalra meg úgy gondolok hogy tovább vigye valaki mindegy hogy parasztok vagy nemesek voltak elődeim.

Erre szerintem te is gondoltál már. kizart dolog hogy nem mert fejben erre mindenki gondol osztonbol.


Azoknál tudom megerteni hogy nem vállalnak gyereket akik tényleg felső vezetők vagy hiressegek vagy családi okok miatt.


Az megint más ha beteg valaki és azért nincs vagy párt nemtudott találni.


Amúgy ha enis sikeres lettem volna a nőknek és biztosan tudom hogy bármikor találok. akor énse 23 évesen vállalok gyereket hanem 30 35

De mivel csak 1 lehetőség volt élni kellet vele.hissz egyáltalán nem hittem benne hogy lesz második esély.

2023. márc. 30. 07:59
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

Azt nem tartod valószínűbbnek, hogy jobban ismerem magam nálad, és konkrétan előbb akasztanám fel magam, minthogy gyerekem legyen?


És nem, nem gondolok "vérvonalra", öreg nácik szoktak erre gondolni meg királyi családok.


Nagyon szomorúan hangzik az életed.

2023. márc. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Metionin ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, az egy dolog, hogy neked életcél volt a gyerek, de másnak ettől még nem lesz az. Nem mindenki akarja tudni, milyen szülőnek lenni, ahogy azt se, milyen pl. orvosnak lenni vagy rákosnak lenni. Érted. Vannak élethelyzetek, sorsok, amiket az ember a háta közepére sem kíván és van, akinek a szülőség ilyen. Az meg, hogy öregkoromban nem lesz, aki a seggem törölje, ha lenne gyerekem sem várnám el, hogy ezt tegye, erre van szakember, aki ezt önként választotta hivatásnak. Egy gyerek abszolút nem garancia arra, hogy idős korodban bármit is segít neked, nézz csak körül, hány öreget nem is látogatnak a gyerekei. Felnő majd és elköltözik, lesz saját élete, ha úgy dönt, akkor családja és biztos nem téged fog pelenkázni a saját élete rovására. Kösz az aggódást de majd rendezem magam abból a pénzből, amim megmarad, mert nem költöttem el gyerekre. Ami meg a vérvonalat engedi, mégis kit izgat, ha én vagyok az utolsó. Azt hiszed, ha van gyereked, nem felejtenek el? Dehogynem, max 1 generációval később. Nekem inkább az értelmetlen, ha valaki ilyen okok miatt vállal gyereket és nyomorítja meg magát vele egy életre, mert jaj a génjeim, jaj ha megöregszem.
2023. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

17# akor mivel foglaljatok el magatokat 80 éves korotokig ?

Én mikor anyamnal alszik a gyerek furán érzem magam pár órát jó sőt éjszaka is oké de aztán nemtudok magammal mit kezdeni unatkozom .

Setalgatok filmezek elmegyek ide oda plusz telozas de úgy ennyi


Ha lennének barátaim lenne barátnőm akor más lenne talán akor valóban nem kellet volna gyerek mostmeg csak később. Mint írtam 30 35 éves korban ideális mert még legyél egészséges de szellemileg érjel meg és legyél türelmes ami nagyon nehéz.


Mindenkinek más. Aki szociális eletett el és boldog úgy annak igen lehet nincs erre szüksege


De olyan embernek akinek nincs 1 baratja se az megint más.

Gyerek nélkül csak szét ittam és drogoztam prostiztam volna magam

Mert úgy egyedül ti mit kezdenetek magatokkal ?

2023. márc. 30. 12:55
 19/21 Metionin ***** válasza:
88%
18. Dolgozom és a szabadidőmben azt csinálom, amit szeretek. Vannak hobbijaim, sportolok, van egy csomó hely, ahova el szeretnék menni. Tanulni is szeretnék még és kipróbálni rengeteg mindent. Sokszor érzem, hogy a 24 óra nem elég arra, hogy mindent belesűrítsek, amit szeretnék. Akinek van élete gyerek nélkül, annak ha kell is gyerek, nem azért fog vállalni, hogy legyen valami értelme az életének. A gyerek kirepülése után pedig van mihez visszatérnie. Na, aki nem vállal, az meg végig ugyanazt csinálja, nem esik ki belőle a gyerek miatt. És te mit fogsz csinálni, ha a gyerek felnő, elköltözik és újra ott leszel egyedül?
2023. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

19# alkoholista leszek mint sok 50 es kollégám 😀 vagy nozni fogok allandoan vagy pihengetek


Azért munka mellet el lehet fáradni főleg idősebb korban .

Jönnek majd a jókís nappali alvasok

El leszek vegulis de nem ezt várom igazán hanem mikor már 10 12 éves lesz és magának old meg már mindent nekem csak felugyelni kelljen.az már jó világ lesz .


Felno azért néha látogasson meg vigyazhassak unokakra ez az elvaras


Nálunk a család viszonylag egységes nem költöztünk szana szét mindenki 20 km belül van szóval azért van egység.

Nem jellemző az hogy full nem is beszélünk szuleinkel.

Amúgy ha később a gyerekemnek is lesz gyereke rengeteget fog számítani hogy van e segítség vagy nincs .nekem is rengeteget számít egyedül nemtudnek semmit csinálni.


A gyerekhez 2 ember kevés. kellenek nagyszulok + nagynéni nagybácsi vagy haverok néha néha

Szóval vegulis akor se leszek cél nélkül segítek majd az unokanal is ha lesz .

2023. márc. 30. 14:57
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!