Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Koltoznek, de hogyan?

Koltoznek, de hogyan?

Figyelt kérdés

megprobalom roviden megfogalmazni


tehat 19 eves lany vagyok

dolgozok ahol 200ezret keresek ( igen, csak:( )

es szeretnek itthonrol minel elobb elszabadulni

nagyon rossz itthon a legkor, leginkabb apam es tesom miatt

folyamat a beszolasok, kismoromtol kedzve a megfelelesi kenyszer.

szoval a lenyeg hogy toluk szeretnek szabadulni

alberletbe menni

de sajnos nem talalok olcson mar,

100ezer+rezsi es abbol a maradek 100bol eljek is meg😅

2 cicam van

akiket semmifelekeppen nem hagynek hatra

tehat az ok fent tartasuk sem olcso

nem tudom mitevo legyek

te mit tennetek? kilatastalan vagyok

munkahoz sem tudom kialudni magam mert folyamat az ordibalas itthon,

napi 2-4orakat alszok:(( kimerult vagyok

nem birok tovabb egyutt elni veluk

mas rokonom meg nincs akihez mehetnek



2023. márc. 30. 06:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Valamelyik barátod, aki szintén albérletben lakik? Megfelezhetnétek a fizetési költségeket, és több jutna neked. Nem beszélve arról, hogy nyugisan aludhatnál.
2023. márc. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

nincsenek nagyon barataim

aki van az meg még tanul es nem is koltozne otthonrol


csak magamnak vagyok konkretan igy nem tudok senkire szamitani

2023. márc. 30. 06:44
 3/23 anonim ***** válasza:

Ha szobát berelnel csak?

Aztán mikor lenne annyi sporolt penzed,akkor kivehetnel egy kisebb albit a cicákkal.


De egyelőre kereshetnél másik melót többért.


Egyébként rendes 8 órás munkát végzel-tehát nem alkalmi, részmunkaidős stb? Minimálbérért?

Mert a 200 nettó az nekem úgy jön ki 8 órásban,hogy br. minimálbér +SZJA (ugye azt automata kapod a fizudhoz).


Mindenképpen keress más helyet,ha teheted.

2023. márc. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

ezt is nehezen talaltam es mertem elmenni oda,nagyon szorongok

a beilleszkedes, emberek stb..

es igen 8oraban vagyok

viszont mindennap 2ora oda az ut es 2 haza

tehat mar elmegy 12 ora

2023. márc. 30. 06:56
 5/23 anonim ***** válasza:
Hú, akkor előbb pszichológus, mert óriási bajaid lesznek még. A családi traumákat, szorongást, megfelelési kényszert át kell rendezni, feldolgozni a fejedben.
2023. márc. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Igen,a szorongás részt én is àtérzem :( nekem az segített az elején a beilleszkedésnél,hogy mondogattam 'Nem érdekel,ha nem kedvelnek, normálisan válaszolok,ha kérdeznek,vagy munkàval kapcsolatos,nem erőltetek kommunikációt. Dolgozni járok be, a munkám elvégzem,ennyi '


Azóta azért szerintem elég jól beilleszkedtem,mert sokszor be nem áll a szám,de ez a szorongás kobold sokszor előjön még így egy év után is.



Pedig egyébként tényleg egy jobb fizus munkahely sokat lendítene a jelenlegi helyzeteden. Legalábbis albérlet ügyileg biztos.

Vagy keress olyan szobát,ahol a szobatársak engednek macskàkat.

(Igen,itt is le kell küzdeni a szorongást,de szintén egy 'normálisan válaszolok,de semmi erőltetett kommunikáció' felfogással lehet legyőzhető-bàr szerintem az én szorongás szintem akkor nem ilyen vészes).


#3 voltam

2023. márc. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Hát akkor csak az a lehetőség maradt, hogy maradsz ahol vagy.
2023. márc. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen azt várod, hogy valaki megsajnál és felkaroljon?
2023. márc. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Most tudsz félretenni pénzt? Ha haza nem nagyon kell adnod, és mondjuk félre tudsz tenni havi 100-at, akkor 1-1,2 millióval már el lehet menni, és abból lehet egy pár évig kiegészítgetni a megélhetést.

Ha van most rá lehetőség, ahol laksz, akkor lakhatási támogatást is igényelhetsz a munkaügyi központtól, ha elég messzire költözöl. Havi 100-at is fizet 1 évig az albérletre. Az megint ad 1-2 évet arra, hogy kihúzd, és találj egy jobban fizető állást az új helyeden.

2023. márc. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló helyzetben.

Majdnem ugyanennyit kerestem de mire kifizettem mindent maradt 70-80 ezrem a hónapra, ami nem mindig volt elég. Nagy sok dologról le kell mondanod majd, ha mégis erre adod a fejed. Félretett pénzed legyen! Alapból a kaució 2-3 hónap +az első havi lakbér szóval kapásból 300-400 ezer csak az, hogy beköltözöl. Ezen felül legyen még 1x ennyi a zsebedben (leírhattam volna egyszerűbben is, hogy 1milliód, ha van akkor nekivághatsz)

A macskáidról több mint valószínű le kell, hogy mondj.. az albérletek 90%-ánál TILOS az állat.

Ezt a szoba kivételt meg szerintem ne.. 1 lakásban lenni 3-4-5 ismeretlen emberrel osztozni mindenen és alkalmazkodni egymáshoz hát nem a legjobb dolog, na meg persze hangosak is lesznek ők is nem lessz nyugtod.

2023. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!