Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig képes egy ember visszat...

Meddig képes egy ember visszatartani a levegőt? Mennyi idő kell hogy elájuljon?

Figyelt kérdés

Interneten mindenhol azt írja, hogy 30-90 másodperc. Na most én már alapesetben is képes vagyok 1 percig visszatartani, anélkül hogy bármilyen gyakorlatot végeztem volna előtte. Viszont olvastam, hogy hiperventilációval ez az idő meghosszabbítható, ezért kipróbáltam. Lélegzetvisszatartás előtt 2 percig erősen szedtem a levegőt, hogy lecsökkenjen a CO2 mennyisége a szervezetemben. Ezután visszatartottam a levegőt és 2 percig egyáltalán nem is éreztem kéztetést arra hogy levegőt vegyek, sőt teljesen el voltam lazulva, noha a 2 percet megközelítve kicsit már kezdtem aggódni, hogy ez azért sok lesz. 2 perc után beállt a légzési reflexem és kb 15 másodpercig még ellenáltam neki, de ezután már elengedtem, mert féltem az ájulástól, pedig szerintem még nem jártam közel hozzá, mert nem homályosodott el a látásom és nem is émelyegtem.

Ez normális? 3 perc után már szerintetek elájultam volna? A hiperventiláció elvileg nem növeli az oxigénmennyiséget a szervezetben, hanem csak a CO2-t csökkenti. Vagyis több mint 2 percig nem jutott oxigén a szervezetembe. Pedig mindenhol azt olvastam, hogy 2 perc oxigénhiány után már elájulna egy ember. Nem lesz bajom ha megpróbálom a 3 percet? Elvileg roncsolja az agysejteket és 5 perc után már komoly agykárosodást okoz, de akkor a profi búvárok mégis hogyan tudják visszatartani akár 6 percig is a levegőt víz alatt?


2023. ápr. 3. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Ne kísérletezz ilyen marhaságokkal.
2023. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
24,5 perc a vilagrekord. Megvan a teknikaja es sokat kell gyakorolni
2023. ápr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Én 2-2 és fél percig vissza tudom tartani nyugalmi állapotban, de én szedek béta-blokkolót.

Nem hiszem, hogy mindenhol azt olvastad volna, hogy "2 perc oxigénhiány után már elájulna egy ember", mivel ennél sokan jóval tovább bírják.

2023. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

#2, az a statik apnea vizalatti, tiszta oxigenes rekordja. Sima levegovel 10 perc a rekord viz alatt, de ott segit az emlosreflex, igy felszinen ennel valamivel kevesebb lehet a vilagrekord.

Amugy egy atlag ember 2-3 percig siman kepes visszatartani.


Kerdezo: a legzesi inger valojaban a felgyult co2-tol valo megszabadulas ingere, az joval megelozi az oxigen elfogyasat. (Aminek amugy nincs ingere, eszre sem veszed, elajulsz siman.)

A hiperventillalas amugy egy karos es amugy ertelmetlen dolog, pont a co2-jelzest tolja ki, igy viszont megnovelve a blackout (oxigenhiany miatti ajulas) eselyet, aminek kovetkezteben jelentos szamu profi (vagy annak keszulo) ember halt bele vizben. Szarazfoldon ennek az eselye azert kisebb, de az laikus szemmel is lathato, hogy az agy oxigenhianya miatti ajulas minden, csak nem egeszseges hosszutavon sem.


Udv: egy szabadtudos buvar

2023. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!