Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme vagy az életnek...

Mi értelme vagy az életnek ,ha összedőlt minden és az ember kiútnak csak a halált látja? Mi a visszatartó erő,hogy az ember ne legyen öngyilkos?

Figyelt kérdés
2021. júl. 19. 06:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy macska,egy kutya, egy hobbi,vagy egy barát, nem hinném hogy a családból egy ember sem segítene,vagy a rokonságból. A legfontosabb a remény,erre mondják hogy a "remény hal meg utoljára". Mindig van kiút,de neked kell megtalálnod,ezen egy orvos vagy gyógyszer sem tud segíteni.Tudom miről beszélek sajnos,súlyos depressziós voltam.
2021. júl. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Van erről egy rock szám:

Sing Sing: Valamiben hinni kell

https://www.youtube.com/watch?v=WeVa6zriF1U


Visszatartó erő a következmények végiggondolása:


Ha nem sikerül a kísérlet esetleg lerokkanhatsz, maradandó károsodást szenvedsz.


A családodra ismerőseidre, és aki tanúja, negatív hatással lesz, esetleg később ők is ezt az utat választják. Ahol történt a rokonság körében ögy, az hajlamosító, emelt kockázati tényező.


Szellemileg nem oldod meg a problémádat, hanem elmenekülsz előle.


A testedben legalább védve van a lelked, de ha megölöd magad, kiadod a kezedből az irányítás lehetőségét, védtelenné teszed a lelked (nem tudjuk mi lesz az öngyilkosokkal), szellemi következménye mindenképpen van.


Az öngyilkosságnak nincs kíméletes, szép, kockázatmentes formája.


Egy kis elrettentő videó, Tamara Laroux öngyilkosságot kísérelt meg fiatal korában:

https://www.youtube.com/watch?v=-q1Uf2f4wI8

2021. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze igazatok van,de a folytonos hazugságaimmal tönkre tettem az életem,elvesztettem egy nagyon fontos személyt az életemből mert hazudtam neki sokszor,csak hogy magam védjem. Nem látom értelmét az életemnek jobb lenne mindenkinek ha nem szennyezném a levegőt,főleg neki ha így végleg megszabadulna tőlem és többet nem tudnék neki hazudni.És jobbat érdemelne nálam ,főleg nem tudnék a hazugságaimmal senkit megbántani már.
2021. júl. 19. 14:53
 4/12 zyprexaaa ***** válasza:
60%
A hazugság az egy döntés. Nem akarsz hazudni? Ne tedd! Tudod a választ arra a kérdésre, h miért hazudsz? Ha nem félelemből, hanem manipulációból, vmilyen haszon eléréséből, az előző sem jó, de az utóbbiak elfogadhatatlanok. Mindennek következménye van. A hazugságaidnak is. Most már tudod. DE Miért ne csinálhatnád másképp? Tudod, nagyon szerettem egy férfit. Eldobott, épp vizsgák előtt álltam. Mély depresszióm lett, gyógyszerek, lelki fájdalmak, öngyilkossági gondolatok, késztetések. 3 hónap után dobta az új barátnőjét, mi pedig kibékültünk.2 évig együtt voltunk és megismételte a korábbi produkcióját.8 év után úgy szakított velem, h minden előzmény nélkül nem vette fel a telefont. 8 hónapra rá, ki akart békülni, de én már nem békültem. Igazi társat találtam, ami ő soha nem volt. De, ha én akkor megölöm magam, akkor ez most nincs. Csak a tönkre tett anyám és gyerekeim lennének. Bármitől félsz, menj szembe vele! Rá fogsz jönni, h erősebb vagy, mint azt gondoltad volna és h, bármin tudsz változtatni.
2021. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy. Tudom igen miért hazudok félelemből, félek tőle hogy az igazság nem tetszene neki. Nem tudom a kisugárzása ezt hozza ki belőlem. Csak ő neki szoktam hazudni,valamiért ezt váltja ki belőlem. Persze megpróbálok talpra állni ,de nagyon nehéz,így hogy most tőle is azt hallgatom hogy nem érek semmit. Ez mégjobban lenyom és nem bírok felkellnei a porból.
2021. júl. 19. 15:47
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne sajnáltasd már magad.
2021. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ne írj ide ha bajod van. Ellehet kocolni. Csak kikell adnom magamból a fájdalmam,de ezek szerint akkor inkább nyírjamki magam oké.
2021. júl. 19. 16:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Az előző kommentelő vagyok.


Én is megakartam magam ölni, de nem merem. Most egész jól vagyok, mivel állandóan a kertben dolgozom, hogy kellőképpen lefárasszam magam.:D


Pokolban nem hiszek egyébként.

2021. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A poklos videót csak elrettentés céljából küldtem, és azért vettem hozzá a bátorságot... mert anno nekem is segített :)


Off:

A pokolról egy előadás:

Mi lesz a pokolban?

https://www.youtube.com/watch?v=ol4Xvustuow

2021. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Vegyél erôt magadon, és fogad meg, hogy nem fogsz hazudotni! Foglald el magad és sportoljàl, jòt fog tenni nemcsak a testedned, habem a fejednek is!
2023. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!