Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire értesz egyet az...

Mennyire értesz egyet az alábbi állítással?

Figyelt kérdés

Egy barátommal beszélgettünk a hétvégén a húszas éveinkről (mindketten 30 múltunk) és azt pedzegettem épp, hogy a korai húszas éveim elején lett volna lehetőségem külföldre menni családtagokhoz, talán jobban megérte volna, mint itthon maradni. Erre ő kontrázott azonnal:


"Nem értek egyet, hisz aki itthon nem tud boldogulni, az külföldön sem fog."


Állítását személyes tapasztalataival akarta alátámasztani, mert akiket ő ismer azok közül senki nem tart előrébb, mintha itthon maradt volna, aki pedig külföldön sikeres lett, az itthon is sikeres lenne.


Függetlenül attól, hogy milyen mederben folytatódott ez a beszélgetés, ti mit gondoltok erről? Igaza van? Vagy csak részben?



2023. ápr. 3. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ha itthon nem boldogulsz, akkor éri meg kimenni és akkor van esélyed. Ha itthon is boldogulsz, akkor nem éri meg kimenni.
2023. ápr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Részben igaza van, szerintem ez attól függ, hogy az illető miért nem tud boldogulni. Ha valakinek a szakmájára itthon nincs kereslet, nem fizetik meg, külföldön viszont igen, akkor ő nyilván jobban fog boldogulni ott. Közeli családban volt is erre példa. Viszont ha valaki azért nem boldogul itthon, mert nem hajlandó képezni magát, nem jár be dolgozni, ha be is megy sem csinálja amit, ahogy kéne, és úgy összességében csak ül a szarban és sír, annak külföldön sem lesz jobb. Ott sem fognak csak úgy a segge alá tolni havi egy millát.
2023. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Igaza van.
2023. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Itthon boldogulni nem ugyanazt jelenti, mint külföldön. Nekem sok tapasztalatot adott a külföldi munka, emberileg, pénzügyileg és nyelvtanulás szempontból méginkább. Tőkét gyűjtöttem, tapasztalatokat szereztem és most elvagyok itthon. Láttam példát és ellenpéldát is mindenre. Szerintem sokat hozzátesz az élettapasztalathoz a külföldi munkavállalás, akkor is ha végül nem jön be. Én mindenképpen támogatnám.
2023. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%

Sajnos a valóságban igen kevesen szedik meg magukat külföldön, mivel hiába keresnek többet, ha a magas rezsik miatt alig marad valami a zsebben.

Az itteni gyíkos nagyotmondóknak meg nem kell mindent elhinni...

2023. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!