Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szabályok azért vannak, mert...

Szabályok azért vannak, mert az esetek 95%-ában úgy helyes eljárni - egyet tudtok érteni ezzel az állítással?

Figyelt kérdés

2018. okt. 8. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
igen
2018. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Valamelyest, de a 95% kicsit túlzás.
2018. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Lehet, hogy kicsit más szemszögből fogom megközelíteni a kérdést, előfordulhat, hogy nem erre gondoltál.


Az egész életünket úgy éljük le, hogy be vagyunk szabályozva. Megmondják, hogy mit együnk, hogyan viselkedjünk, hogyan öltözködjünk, stb... Nyilván vannak, akiket nem érdekelnek ezek, de ha belegondolsz, akkor a társadalom a sok hülye szabályával hatalmas nyomást tesz az emberekre. Aki eltér valamiben, azt máris kiveti magából a társadalom.


Nyilván ezek íratlan szabályok, de szerinted mennyire helyes betartani ezeket, csak azért, hogy ne nézzenek rád furán mások?


Ha írott szabályokról (pl. törvények) beszélünk, akkor sem vagyok biztos benne, hogy azért lennének, mert úgy helyes eljárni. Nem ismerem a törvénykönyvet, de biztos van több tucat olyan szabály, amivel mások nyomorúságán lehet hasznot húzni, elvégre Magyarországról beszélünk.

2018. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha már szabályok: van az a törvény, amely kimondja, hogy ugyanolyan, vagy kisebb "hatású" tárggyal védekezhetsz, ha megtámadnak. Vagy valami ilyesmi :D. - Na most ha valaki betörne az otthonomba, akkor azt kb. addig szúrnám amíg mozog...Nyílván durván hangzik, de ha a Te és családtagjaid élete van veszélyben, szerintem minden épeszű így cselekedne. Na de ezt a törvény szerint nem lehet, de nem ám. Téged vesznek elő, mert micsoda dolog már az, hogy megvéded a birtokod/életed...

Szóval, általában a szabályokkal nem értek egyet, amelyek ilyen szélsőséges helyzetre lettek kitalálva pl.

2018. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A százalékban nem vagyok biztos, de a legtöbb szabály valóban nem véletlenül van.
2018. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően azért működésképtelenek a törvények, mert a törvényhozók ezeket mind a kényelmes, klimatizált irodájukban vetik papírra, az ötszázezer fős testőrgárda biztos fedezékéből, nem pedig kint a kemény terepen, ahol azokat alkalmazni kell. De azért elvárják, hogy működjenek.


Na ez a nagy büdös magyar valóság...

2018. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szabályok elméletben azért vannak, hogy embertársainknak, az élőhelyüknek, az élőlényeknek és magunknak se okozunk kárt. Ez lenne az, amit én szabálynak mondanék. De ami ezen túl mutat, azt szerintem felesleges betartani. Legalábbis, én úgy vagyok ezzel a dologgal, nem lázadok a szabályok ellen, amíg nem akadályoznak meg valamiben, amit szeretnék, és ami nem okoz senkiben és senkinek kárt. De persze vannak szélsőséges helyzetek is. Hogy ott az ember mit tesz, az saját magán és a helyzeten múlik. De ha következmény van, azt 100%-ig vállalni kell. Szeirntem. :) De persze ezt csak én gondolom így, ami nem jelenti hogy ez a helyes meglátás. :) Szóval a válaszom a kérdésedre az, hogy nem. :) Te mit gondolsz kérdező?
2018. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet. Szabályok azért vannak, mert sok ember nem tudja felmérni mi a jó. Fejletlen a szellemük
2018. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egyetértek.

Az illemszabályokkal meg a hagyományokkal vannak problémáim, kétségeim.

2018. okt. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha már szabályok: van az a törvény, amely kimondja, hogy ugyanolyan, vagy kisebb "hatású" tárggyal védekezhetsz, ha megtámadnak. Vagy valami ilyesmi :D. - Na most ha valaki betörne az otthonomba, akkor azt kb. addig szúrnám amíg mozog."


Ilyen drasztikusan ugyan nem reagálnék, de már én is elgondolkodtam, hogy ha mondjuk valaki rám támadna, akkor adott esetben felkapnám a legelső tárgyat, amivel védekezni tudok és nem mérlegelnék. Nem is tudnék, mert lehet, hogy az egekig felmenne bennem a pumpa.

2018. okt. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!