Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne hosszú repülőúton?

Érdemes lenne hosszú repülőúton?

Figyelt kérdés

Usa-ba (tehát Eu-n kívül), érdemes irodával intézni a repjegyet? Tudom, hogy tesznek rá, de bármi van segítenek.

Mivel átszállásos történet, komolikáltabb, tudni kell összehangolni, úgy tudom, hogy több dolog sem mindegy ilyen esetben.


2023. ápr. 4. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Utaztam így is úgy is.

Tényleg segít egy jó iroda, de azért egyedül összehangolni sem egy vészes dolog.

Arra jó figyelni, hogy a közvetítőcégek elég szemetek tudnak lenni.

2023. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogy érted?

Összehngolás. Segítesz megosztani a tapasztalatokat? Mire kell figyelni? Sosem vettem repjegyet. Van rengeteg oldal, melyiket nézzem? Ha találok szimpatikus ajánlatot, akkor megnézem melyik társaság, és szigorúan az ő weboldalán vegyem meg a jegyet? De mi van ha mire kifizetem az elsőnél, addig a másiknál betel, és emiatt borul az egész?

2023. ápr. 4. 17:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Olyan horrorsztirit is hallottam, hogy kint a pcsában törölték a járatot és hiába beszélték a nyelvet, brutálisan ráfizettek.
2023. ápr. 4. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze szívesen válaszolok, akár privátban is. :) A lényeg, hogy tényleg az adott légitársaság honlapjáról vedd a jegyet. Megnézed, hogy mikor ér pl. Londonba. Magyarországról mindig lesz átszállás, ha az USA ba mész. És azt belövöd hogy elég időd legyen a reptéren. És kész.

Nagynevű cégek azért nem szoktak nagyon járatot lemondani. Hát nyilván előre kell megvenni. De nem szokott úgy betelni. ESTA -d már megvan?

2023. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyanítható, hogy az előző még az életben nem utazott ki az EU-ból.


A lényeg, hogy megvásárolod a Bp - USA repjegyedet és onnantól a légitársaság gondoskodik rólad!

Pl. hogy elérjed a csatlakozásodat a csomagjaiddal együtt.

Ha a légitársaság hibájából nem éred el, akkor is ők gondoskodnak másik járatról, vagy hotelről.

2023. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te még nem voltál az országon kívül 19.47es? Azt megértem. Ilyen mentalitással nem csodálom...

Szólj te is, ha segítség kell. Mert így szerintem Ausztriába se jutnál ki...

2023. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Légitársaság oldalán vegyed. Én nem bízok az irodákban, EU-n belül utazó barátaim gyakran jártak úgy, hogy az utazási iroda fals infót adott nekik, aztán a reptéren derült ki, hogy a légitársaság szabályzata más, más méretű a kabinban engedélyezett bőrönd, stb. Ráfizetés lett a vége. Volt egy ismerős, aki EU-n kívül utazott, és egy órát szívott a check-innel több másik idegennel együtt, mert egy foglaláson volt a teljes utazási iroda, és az összes gyereknek felnőtt jegyet foglaltak. A kollégám két kisiskolás gyerekével utazott.

Én mindig légitársaság oldalán vettem a repjegyem, sosem fizettem még semmiért a reptéren, még a legszarabb légitársaság is leír mindent. Érdemes úgy foglalni a jegyet, hogy szerződésben álló légitársaságoknál, pl. British Airways - American Airlines, KLM - Delta; feladod a poggyászod Budapesten, és felveszed Seattle-ben, vagy ahová épp mész. Ha késik a járatod, lekésed a csatlakozást, akkor átfoglalnak másikra, kapsz kaját, piát, és ha ott kell aludnod a városban, akkor intézik a szállást is. Sokkal nagyobb biztonságban vagy, mintha valami random irodára rábízod magad.

2023. ápr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!