Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szokhatnék le a káromko...

Hogyan szokhatnék le a káromkodásról, trágár beszédről?

Figyelt kérdés

Például a bmeg kötőszó lett és már zavar. Oké, hogy a South Park-on nőttem fel, de kilehet ebből valahogy jönni? A gyerekek előtt tudok magamon fogni, szóval elnyomható a dolog. Viszont haveri társaságban eléggé eleresztem magam.

33F



2023. ápr. 6. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
azért mert nem bmeg-elsz minden másodpercben, még nyáltengerré sem kell változni és hoppácskázni. Abszolút lehet tudatosan figyelni erre, és idővel el is lehet hagyni a káromkodást (nekem sikerült), egy fokkal sem leszel kevesebb nélkülük, sőt. Nyilván lesz az a szituáció, ami kiérdemel majd egy jó velős bzdmeget, amivel nincs is semmi gond - ezzel együtt nem kell egy nonstop b+elő, g.ciző prolinak lenned :)
2023. ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a beszédedre, ne azonnal mondd ki a gondolataid.

Én is küzdök ezzel, de egyre jobban haladok, így hogy figyelek arra mit mondok. Ahogy beszélsz keress más kifejezéseket magad kifejezésére. Nem kell ilyeneket betoldanod mint fentebb írták hogy "hoppácska". Nálam például kezd berögződni az "ó bmeg" helyett az, hogy "ó a viharba". Bármit kitalálhatsz.

Tartsd észben, hogy a "szív bőségéből szól a száj". Hajrá!

Az meg hogy ez hozzá tartozik ahhoz hogy "jó magyar legyél" szóra se érdemes. ;)

2023. ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Rosszul lettem a "hoppácska" szótól. Komolyan, a hányinger is elkapott 😃 b.meg
2023. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

5

Te vagy az én emberem. 👑

2023. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én humorral szoktam le. Még nők esetében sem zavar ha néha becsúszik egy csúnya szó, de a folyamatos bmeg gci és hasonlók férfitól is undorító.

Szóval azt csináltam, hogy a csúnya szavakat kicseréltem vicces/enyhébb fordulatokra, és/vagy nem mondom ki végig. Bsza meg helyett baccaca, ezt a szót egy kisgyerektől hallottam. Vagy ha nagyon indulatos vagyok, akkor báááááááá...! Kedvelt lett az Azt a leborult! vagy az atya gatya! is

2023. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan 16 éves koromban álltam át tudatalatt, én ezt észre sem vettem. Minden második szavam a krva, gci, bzdmeg, stb szavak lettek. Egy ideig megtűrték aztán már szóltak, hogy elég idegesítő én meg csodálkoztam, hogy tényleg így beszélek? Hiába eszméltem rá, másnapra elfelejtettem és visszaestem. Örökös körforgás, 24 éves koromra sem sikerült lemondanom róla pedig úgy 20 éves korom óta egy barátom sincs emiatt. Gyerekesnek és trógernek tartanak miatta, pedig nem direkt mondom őket, egyszerűen ezek helyettesítik nálam a levegővételt már. Nem tudom, hogy lehet erről leszokni mert az emberbe ez genetikailag bekódolódik és annyira nehéz róla leszokni mint a dohányzásról.
2023. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vidd magaddal mindenhova a gyerekeket :)
2023. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!