Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érhetik a jelenlegi helyzetben...

Érhetik a jelenlegi helyzetben előítéletek azokat akik oroszul tudnak/ oroszt tanítanak/ vagy szlavisztika szakon végzik a tanulmányukat?

Figyelt kérdés

ápr. 28. 08:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Érdekel a szlavisztika szak. Meg szeretném tanulni az orosz nyelvet azért, hogy azt jó célokra használjam. Segítsek embereknek
ápr. 28. 08:55
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Igen, érhetik.


Ahogyan bárki mást.

ápr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én orosz szakot végeztem és mindig büszkén mondom is, hogy tudok oroszul, soha egy negatív megjegyzést nem kaptam erre :D Épp ellenkezőleg, le vannak döbbenve, hogy ilyen nehéz nyelven meg lehet tanulni folyékonyan, ne felejtsd el, hogy a magyarok többsége angolul se tud rendesen, nemhogy több nyelven…majd pont ilyen emberek ítélkeznének.


Amúgy meg ez a logika mentén szerinted ha kitör a világháború, akkor minden nyelv ciki lesz..? A nyelvnek semmi köze az aktuális politikai helyzethez.

ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az angolt sem ítélik el, sőt az az atyaúristen, noha köztudottan egy olyan ország anyanyelve, aki imád tőle több ezer km-re levő konfliktusokba beleugatni…


Az orosz is csak egy nyelv, nem mellesleg igen gazdag mögöttes kultúrával. Mondjuk ha téged utóbbi nem érdekel nagyon alapos mélységekben, hanem a nyelvet akarod megtanulni elsősorban, akkor erre nyelviskolát, magántanárt ajánlok, nem a szlavisztikát. Ott megtanítanak max egy középfokig, de ha nem vagy nagyon jó nyelvérzékkel megáldva, akkor inkább alapfokig az első évben, utána ennyi, nincs több kifejezett nyelvóra. Persze mindent oroszul tanulsz, de pl nálunk meg volt mondva, hogy igen, aki mindent belead, az eljut első év végére a B2-re, aztán hogy második évtől hogy fogja a gyakran majdnem anyanyelvi szintet igénylő orosz irodalmi klasszikusokat olvasni eredetiben, az egyéni szocprobléma.

ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előítélet bármilyen helyzetben felmerülhet.
ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És van olyan egyetem ahol lehetőség van magyarul olvasni az orosz irodalmat?:) szívesen olvasnek de magyarul
ápr. 28. 10:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Könyvtárra gondolsz?

ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 te melyik egyetemre jártál szlavisztikára? Nekem az eltén a 3. év végéig voltak nyelvórák és el is jutottunk B2-C1 szintre. És emlékeim szerint nem kellett még utolsó évben sem eredetiben olvasni a régi orosz szépirodalmi műveket, be is bszott volna, egy félév alatt még magyarul se lehetett kivégezni az összes feladott irodalmat, nemhogy oroszul :D
ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Érhetik, de csak az olyan szobanövény-molylepke szinten gondolkodó "emberektől", akiknek a "véleményére" nem kell adni.


Mert mi lesz? Ha a Zoroszok veszítenek, akkor deportálják azokat, akik tudnak oroszul?

ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!