Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy csinálják azok a 20-21...

Hogy csinálják azok a 20-21 éves vagy ennek fiatalabb egyetemisták akik diákmelós fizetésből bejárják a világot?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm kb 20 éves és már 13 országban járt és mindezt saját pénzből. Ez valami csoda számomra. Én örülök ha Balatonig eljutok

2023. ápr. 8. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Úgy hogy valószínűleg nem cigiznek nem isszák el a pénzüket és a szüleik is segítik őket anyagilag vagy nagyon tudatosan vásárolnak
2023. ápr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Először is ha ügyesen válogatod a lehetőségeket sokszor külföldre (nyílván nem bárhova) eljutni nem drágább, mint a Balatonra.


Last Minute, fapados akciós repülő, hostelek. Kb ennyi.

2023. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Vagy a másik véglet amiért le leszek pontozva de sokan csinálják:

Sugar baby-t játszanak amiért a vén fószer tejel nekik.

2023. ápr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Ösztöndíj. Igen, tenni is kell érte.
2023. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy a kettes írja. Mi a múltkor néztük, hogy a Balcsira egy hétvége annyiból jött volna ki mint spanyolban egy hét. Ha meg esetleg az ember reggel megy és este jön akkor a szállást is megspórolja (azt nem mondtad mennyi ideig volt kint az ismerősöd a 13 országban).


Online már sokat lehet tanulni arról, hogy hogyan kell keresni/tervezni. Vannak facebook csoportok mint pl az Utazómajom, amik segítenek.


Ezen felül még prioritás kérdése. Lehet ismerősöd inkább nem bulizik hanem két-három havonta elrepül vhova. Vagy nem cigizik. Vagy nem rendel kaját, hanem otthon főz. Erről is van sok infó neten.


Az a kérdés, hogy neked a külföldre menés megéri-e ezt. Egyikkel sincs baj, csak más prioritás, de ha nincs annyi pénzed, hogy meglegyen a buli élet ÉS az utazás akkor választani kell.

2023. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Nekem van egy haverom akinek ez a hobbija, hogy utazgat. Konkrétan 2021-ben mondta hogy 4.000Ft-ért talált repjegyet és hogy 30.000Ft-ból 2 napra ki tud menni Barcelonába.

Mint utána kiderült megoldotta 24.000Ft-ból.


Nyilván akkor a covid miatt is megcsappantak a repjegy és szállás árak, ezt ő leleményesen kihasználta.


Volt osztálytársaim, ismerőseim közül ő az egyetlen akiről tudom hogy nem a szülei pénzén utazgat, mert ugyanott diákmelóztunk és annyira nem kerestünk jól. De ugyan úgy spórolt ahogy én is. Csak én utazgatás helyett befektetem a pénzem.



Vannak olyan ritka lehetőségek mint pl nekem adódott, hogy külsős zeneiskolába meghívtak 1 hetes francia turnéra, ahol menetelve léptünk fel több városban. 25.000Ft-ot fizettem 2018-ban voltunk. Egyik legjobb élményem mai napig. Ausztria, Németország, Belgium, Franciaország, Svájcon sajnos csak átutaztunk.

2023. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Mert a többi költségüket a szülők állják. Így a diákmelós pénz mehet utazásra.
2023. ápr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Nekem sógorom csinálta meg a tutit.

Nyárra ki Amcsiba, szeptember közepén haza vagy 2 millió forinttal a zsebben aztán szevasz.

2023. ápr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

1. Még a szüleim tartanak el, így a fizetésem 100%-át félre tudom tenni.

2. Okosan bánok a pénzemmel, nem költöm el mindenféle hülyeségre (például iszogatós bulikra).

3. Okosan utazok, nézem a jó ajánlatokat (repülőjegyek, szállások.

4. Utazás közben képes vagyok kompromisszumokra, például nem pocsékolom a péntemet éttermekre és drága szállásokra.

5. Több külföldi barátom van, akikkel kölcsönösen meglátogatjuk egymást; ilyenkor a vendég csak az utazást és a programokat fizeti (a vendéglátó fél pedig biztosítja a szállást és az étkezést).

6. Ha valamivel hosszabb időre megyek ki, akkor számtalan nagyon jó önkéntes program létezik, amik egyszerre kímélik a pénztárcámat és nyújtanak extra élményeket.

7. Az egyetemen nagyon jó lehetőségek vannak; legismertebb az Erasmus, amiről nemrég jöttem vissza (Olaszországból, de a mi szakunkon például ki lehet menni pár hetes régészeti ásatásokra segédkezni (tavaly Olaszországban voltam, idén Görögországba megyek ki így).

23/L

2023. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
51%
Valószínűleg a többi kiadását a szülei fizetik, így a diákmelós pénzét költheti utazásra. Plusz ugye ott vannak a különböző ösztöndíjak, tanulmányutak és egyetemi kirándulások, utóbbiak elég olcsók is és 3-4 nap alatt be lehet járni az adott várost. Nálunk legutóbb Krakkóba szerveztek ilyet de kb. 3 havonta van egy.
2023. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!