Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rosszat cselekszem ezzel?

Rosszat cselekszem ezzel?

Figyelt kérdés
A szüleim támogatják a továbbtanulásom. Heti kevés zsebpénzt kapok kb 8ezer Ft. Ebből próbálok költséghatékonyan vásárolni, de ha marad a pénzemből akkor veszek egy olcsó ruhát magamnak abból vagy elmegyek a barátaimmal valahova. Persze a szüleimnek is mondom mindig ha nekik is kell pénzügyi segítség szívesen segítek.

2023. ápr. 9. 18:54
 1/5 anonim válasza:
100%

Sziaa! Külön erre adták a pénzt, hogy a továbbtanulásban használd fel?


Szerintem egyébként egyeltalán nem baj, ha magadra költöd. :)

2023. ápr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Ezzel inkább jól cselekszel szerintem
2023. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem. Annyit mondtak egyek igyak belőle. És nem baj ha néha beülök kávézni is vagy valami. Nos kavezgatas és buli helyett én egy olcsó ruhára költök inkább
2023. ápr. 9. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen mindegy mire költöd amíg kijössz belőle az alapszükségleteiddel is. Szóval ha megvetted a heti kajad stb akkor onnan azt csinálsz vele amit akarsz.
2023. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Miért lenne? Amíg kollégista voltam, én is kaptam zsebpénzt a hétre, nyilván abból vásároltam be főzéshez alapanyagot (van pár ételallergiám, és válogatós is vagyok, szóval a menza nem volt opció), ami maradt, az meg elment erre-arra. Volt, hogy uszodába mentem, volt, hogy moziba, volt, hogy vettem egy könyvet, vagy új ruhát.


Még ha szórnád a pénzt, vagy ha cigire, italra, drogokra költenéd. De őszintén, 8000 forint a mai árakkal számolva nekem pont egy heti kajámat fedezi, úgy, hogy nem vagyok nagyétkű, nem aranyhoroggal kifogott, szűzlányok keze által pikkelyezett bükkfán füstölt lazacfilé a napi menü, és mindent magamnak készítek, szóval, ha neked még marad pénzed alapdolgokon felül (amit nem tudom, hogy csináld, taníts kérlek), és téged az tesz boldoggá, hogy sok szép ruhád van, hát kedves egészségedre. Ha minden nap elnyalnál egy fagyit hazafelé menet, vagy heti egyszer beülnél valahová a barátaiddal, vagy csalinak valót vennél meg egy napijegyet egy halastóra, akkor se tennél rosszat, az ember életét ezek az apró dolgok teszik boldoggá, ezekre szükségünk van, az evés-ivás csak a piramis alja, a puszta létfenntartás. Ezen felül kell, hogy az ember mértékkel néha "kényeztesse" magát, költsön olyan dolgokra is, amik boldoggá teszik.

2023. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!