Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell ahhoz speciális...

Miért kell ahhoz speciális helyzet, hogy ne legyen jogos a beszólogatás?

Figyelt kérdés

Ez így kicsit furán hangzik, de kifejtem.


Látássérült vagyok. Elég bizonytalanul közlekedem az utcán. Egyszerűen lassabban mozgok általában mint mások. Nem mintha így nemnekem kellene elugranom mások elől, de mindegy:D


És elég gyakori az a jelenség, hogy pl szállok le a buszról, és mögöttem rámkiált valaki, hogy "mit tökölsz már?" vagy ha nem ugrok el a nálam sokkal gyorsabban közlekedő, szemből jövő ember elől és nekem jön, rámkiált, hgoy "nem látsz?" vagy "nem tudsz kikerülni?"


És akkor mondom, hogy "bocsi, látássérült vagyok". És akkor mondják, hogy "jah, akkor bocsi, nem tudtam".


De.... ha nem lennék látássérült, akkor jogos lenne a beszólogatás? Ha már nincs speciális mentséged arra, hogy miért vag ylassú, akkor már nem is lehetsz lassú? Ha nem tetszik valakinek a tempója, akkor beszólhatunk neki az utcán? Mármint feltéve, hogy nem fogyatékkal élő, mert ha az, akkor nem szólhatunk be neki?


Szóval elégé olyan, mintha csak a látássérülésem miatt jogtalan az, hogy idegen emberek beszólnak, belémkötnek az utcán. Ez.. normális?



2023. ápr. 21. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek feszültek és frusztráltak ebben az országban, nem bírják elviselni egymást. Nem rég költöztem haza Ausztriából és ég és föld a különbség az emberek mentalitásában. Ha van lehetőséged elhagyni az országot, tedd meg!
2023. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Hat eleg idegesito mikor az utban totyognak te meg haladnal. Felolem setalgassanak gyok 2vel meg alljanak meg dumalni meterenkent csak ne ugy h mas ne tudjon haladni. Ut kozepen vagy ajtoba
2023. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos jellemző amiket leirtal. Ha lenne nálad fehér bot, (akkor is ha nem feltétlenül szükséges), akkor ezeknek a nagy részét szerintem megúsznad.


Hogy egy kis humort is vigyek a válaszba, el szeretném mondani, hogy egyszer vettem a kínaiban egy fehér felmoso nyelet, de csak nyelet, mert mop volt itthon.


Eleinte nem értettem, miért tér ki mindenki szépen az utambol, félúton esett le, hogy azt hitték, fehér bottal közlekedem.

2023. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Azért ezzel vigyázz.

Ha rájönnek, hogy azért valamennyire látsz, nagyon csúnya dolgokat fognak mondani a fehér bot miatt.

2023. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Engem is zavar, ha tötymörögnek előttem, csak én vagyok annyira kulturált, hogy nem szólok be senkinek. Buszról való fel/leszállásnál pl. az idegesítő, hogy nem csukja-e rám a ajtót a sofőr.

Gyalog menve egy normális szélességű járdán annyit várnék, hogy ne a teljes szélességét foglalják el a lassan menők, hanem lehessen mellettük előzni.

Autóval 2x2 sávos úton szintén eléggé bosszant, ha két autó egymás mellé beáll lassú tempóval és lehetetlenné teszik, hogy megelőzzék őket.

Aki nem sérült, attól annyit elvárnék, hogy legyen tekintettel arra, hogy más is van az úton/járdán és engedje őt haladni a maga tempójában.

2023. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2, persze, idegesítő, ez tény, bár mindig igyekszem a járda szélén menni, hogy ne legyek útban. De még így is sokszor nekem kell félreugranom, pedig ha valaki gyorsabban közlekedik, igazán megteheti azt, hgoy kikerül.

És persze vannak nálam is lassabbak, de én kikerülöm őket vagy megvárom míg olyan helyig jutunk el, ahol kikerülhetem őket. Ha beszólo, mi lesz jobb? Semmi. És valószínűleg ő sem jókedvében tötymörög.


3as, jah:D Amúgy igen, elindítottam a fehér bot projektet, még ha nem is szorulok még rá. Ha más nem, legalább felnyársalom azokat, akik nem hajlandóak kitérni:D

2023. ápr. 21. 11:42
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Beszolni nem szoktam, max masok nekem hogy elviharzok melettuk, "surolom" oket vagy szolok hogy mennyen mar arebb. Vakoknak, mozgasserulteknek meg segitek is ha ugy van, az mas. Varni nemtudok senkire, sok a dolgom es sokszor szo szerint penz az ido.. nemfogok mas miatt bukni.
2023. ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%

Visszaszólhatsz pl.:

Ha időben elindultál volna, neked sem kellene rohannod.

Ha sokat idegeskedsz, megárt a szívednek.


Amúgy felesleges visszaszólni, mert aki felidegeli magát a semmin, az elkezd vitatkozni és simán tettlegességig is fajulhat a dolog. Egy összecsukható fehér bot a forgalmasabb helyeken praktikusabb a konfliktusok megoldására.

2023. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, semmi gond nincs veled, csak az emberek legnagyobb része véleményem szerint, agyondolgoztatott, iszonyuan kimerül, feszült és figyelmetlen ember. Vannak köztük neveletlenek is, de alapjába véve totálisan kizsigerelt társadalomban élünk.. Ne magadnak tulajdonítsd be a külső dolgokat, hanem összességében nézd az egészet.

Az egyik azért rohan, mert nem éri el az óvodát, a másik meg késésben van a melójából és még ezer meg ezer dolog..


Kitartást Neked:)

2023. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

"Buszról való fel/leszállásnál pl. az idegesítő, hogy nem csukja-e rám a ajtót a sofőr."


Bocsika, de ilyenkor a buszsofőr a f*szkalap, hogy akkor csukja be az ajtót, mikor még nem fejeződött be a leszállás.

2023. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!