Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért sírja mindenki vissza a...

Miért sírja mindenki vissza a régi éveket?

Figyelt kérdés
Mindenki, csak azt mondja visszasírja 2010-2016-ot még a külföldi Youtube videók alatt is, merthogy akkor jobb volt az élet meg minden

2023. ápr. 25. 18:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
88%

Hát a 2010-16 közötti idő sem volt annyira sokkal jobb, majdnem ugyanez volt kivéve az inflációt, de hát ez elkerülhetetlen időnként, meg a többi eus országba sem 20+% os inflációk vannak hanem bőven alatta.


Én inkább a 2010 körüli idők előtti éveket sírnám vissza, mert akkor már volt online világ, de el volt különülve az offline tól, most meg már szinte mindenki mindenhol full online világot él.

Teljesen más hangulata volt az egésznek.

Egy online játéknak, msn ezésnek stb. sokkal jobb hangulata volt, mint most amikor már akárhol megtehetek 0-24 ben ahol van hálózat.

2023. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
55%

Én is visszasírom, bár részemről az is benne van, hogy akkor még javában gyerek voltam. ('00-ban születtem)


A mostani, jelen válságok, egész világot érintő/foglalkoztató problémák akkor még sehol sem voltak, és bármennyire kényelmes is tud lenni, akkoriban messze nem volt ilyen fejlett a technológia, jobban különvált az offline és online világ is.


Ahogy közvetlenül előttem is írták, az akkori dolgoknak más hangulata is volt; ott volt az MSN, MySpace, iWiW, emlékszem Starity-n is mennyire aktív voltam, mennyi emberrel beszélgettem. Ott voltak a régi Flash által támogatott netes játékok is, mattel-en is sorra jelentek meg a jobbnál jobbak. MyScene, Barbie, Ben10, Scooby Doo és még egy rakat más. Azokkal is mennyit játszottam..

Az akkori sorozatok, könyvek is valahogy minőségibbek, egyedibbek voltak (bár akadnak kivételek, minden irányba).

Akkor nem volt tele minden reklámmal, nem kellett külön bővítményeket letölteni, fizetni, hogy úgy használd mondjuk a YouTube-ot, mint rég.

Akkoriban nem volt olyan, hogy "légy 24/7 elérhető", akkor nem lehetett olyant látni, hogy beültél egy kávézóba, melléd meg egy csapat tini, akik egymás mellett nyomkodták a telefont és szóban alig beszéltek.

Tetszett az is, hogy csak azért volt nálunk telefon, hogy a szüleink fel tudjanak minket hívni, amikor barátokkal együtt elmentünk valahova, nem pedig azért, hogy magunkat fotózzuk különféle közösségi oldalakra, vagy épp TikTok-ra készítsünk videót.

2023. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
3# Hát igen, ez az új évtized durván szétcseszte a társadalmat.
2023. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!