Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha haverokkal elmentek valahov...

Ha haverokkal elmentek valahova enni, akkor mindenki magának fizet? És mi van olyankor, ha egy régi haverral futottok össze hosszú idő után? Ilyenkor a kezdeményezőnek illik állni a számlát, vagy mindenki magának fizet? Mik erre az illemszabályok?

Figyelt kérdés

2022. júl. 21. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre szabaly. Mi úgy szoktuk, hogyha egyikünk meghivja a másikat, akkor következő alkalommal a másikunk fizet.
2022. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok. Ha többen vagyunk, akkor mindenki magának fizeti a saját részét.
2022. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. A "legbékésebb" ha mindenki magának fizeti, vagy úgy hívsz meg mást hogy elkönyveled, hogy nem fogod visszakapni (tehát valódi kedvességből teszed).
2022. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Barátokkal általában külön szoktunk fizetni, randikon párommal általában együtt fizetünk, és minden alkalommal egyikünk vagy másikunk. Ha gyakran találkoztok, és közel álltok egymáshoz, akkor szerintem meg lehet úgy beszélni, hogy egyszer te-egyszer én, viszont ritka találkozásokkor egyszerűbb, ha mindenki magának intézi a fizetést. Kisebb tételek esetében persze fel lehet ajánlani, meg el is lehet fogadni; egy sörnél vagy kávénál szerintem szép gesztus, és senki nem megy valószínűleg csődbe miatta, de egy háromfogásos ebédnél nyilván már más a helyzet.
2022. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!