Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Mensa Online IQ teszt...

A Mensa Online IQ teszt mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Az első 2 tesztemnél 96,97-es IQ-t mért a harmadiknál már 105 lett amit kicsit túlzásnak tartok. Mennyire megbízható ez a Mensa-s IQ teszt?

2023. ápr. 26. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem elég megbízható. Az IQ teszt korhoz is kötött (nyilván egy 5 éves nem azt a tesztet fogja kapni mint egy 20 éves) és a legtöbb weboldal ezt nem tudja megoldani. A pedagógiai szakszolgálatok például WISC-IV-t használnak és ott van egy megbizhatósági intervallum. Ilyent a fent megnevezett teszt nem tud. Ez az intervallum amúgy lehet tág is, emiatt esély van a 96-105-ös eremdényre.
2023. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 DeMoR ***** válasza:

Nézd, majdnem bármilyen ingyenes IQ teszt pontatlan, de hozzá kell tenni, hogy nem brutálisan. Szóval valószínűleg ennek a környékén van az IQ-d.. De simán lehet, hogy kicsivel több, mint a legjobb, de lehet kicsivel kevesebb is... a hivatalos iq tesztek pár 1000 Ft-ba kerülnek, ha ennyire érdekel, csináltass 1-2-t, hogy aztán elmondhasd, te épp ezt tudod magadról. :D


Amugy a mensa egy egészen elismert szervezet.

[link]


(Én amúgy kb 118 és 127 között szoktam lenni, pedig szerintem én sem vagyok azért hű de zseni...)

2023. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyságrendileg azért megbízható és szerintem teljesen rendben van ez a két eredmény is. Kb full átlagos az IQ-d, nagyon mást szerintem más teszt se mutatna. Ha 17-18 alatt vagy, akkor picit változhat még az eredményed. Ha jól emlékszem, akkor kb erre a korosztályra van kalibrálva az online teszt.
2023. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Én meg se tudom csinálni. Az mit jelent ?
2023. ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

Az IQ-nak semmi értelme, a mérésük nagyon sok pontok vagy baromság, vagy felesleges, vagy saját magát tartja illúzióba.

Nekem az online teszt azt mondta, hogy menjek be, mert hátha tag leszek, befizettem a tagságit de nincs különbség az ottaniak és az átlag közt. Ők is átlag, csak szofisztikáltabban hülyék.

2023. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös: Akinek intellektuális képességzavara van, ott fontos mérni az IQ-t (többek között).
2023. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

#5 sajnos ezt meg tudom erősíteni... Pontosabban, nem hülyék, csak nem különbek a nem tagoknál, akik ha jelentkeznék, talán szintén bekerülnének. (Amúgy is gyanús nekem, hogy csak a tagdíjra játszik az egyesület, és olyanok is magas pontszámról kapnak visszajelzést, akik amúgy gyengén teljesítettek...)


Egyetemi közegben egyébként hasonlót tapasztaltam, tanároknál is... Mármint igen, értenek a szakterületükhöz, ez tény és való, de ezt leszámítva semmivel sem jobbak egy átlag embernél, nekik is megvannak a maguk hibái.

2023. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*ha jelentkeznének
2023. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Harmadjára azért lett jobb, mert az ingyenes teszt mindig ugyanazt a feladatsort adja (ezért ingyenes) és valamelyest javult a megoldásod ugyanazon a teszten, de ha eléd raknának egy másik tesztet valószínű, hogy az első ingyenes tesztedhez hasonló eredményt kapnál. 5-10 pont ingadozás amúgy előfordulhat. Én egyszer tizenévesen írtam 105 pontot, utána meg egy másik teszten huszonévesen csak kerek 100 lett.

Az IQ-nak általában a reál tárgyaknál van szerepe, ahol logikázni kell, persze csak általában, mert az IQ-nak is sok szelete van. De általában aki ezeken a teszteken 120 körüli eredményt produkál annak nincs gondja a matematikai problémák megoldásával például. Jó példa erre a középiskolai osztálytársam, aki egy büdös szót nem magolt volna be, de ha elé raktál valami matek, fizika, kémia egyenletet lazán rájött úgy, hogy ki se nyitotta a könyvet, mert valami 150-es IQ-ja volt.

2023. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 BringaManó ***** válasza:

#1: "Nem elég megbízható."

ami neked nem elég megbízható, az másnak elég lehet... :-)

nyilvánvaló, hogy egy online teszt eleve nem lehet annyira hiteles, mint ha személyesen kell kitölteni.

attól még _a_maga_nemében_ elég jó az...


#5: "nincs különbség az ottaniak és az átlag közt. Ők is átlag, csak szofisztikáltabban hülyék."


bizonyos szempontból nincs különbség, más szempontból van. ezek szerint te inkább az előbbi szempontokat nézted. azt gondoltad valamiért, hogy az IQ-különbség miatt más szempontok alapján is válogatottabb lesz a társaság (pl. udvariasabb, türelmesebb, szebb, ápoltabb, jobban ért az asztrofizikához, stb. mittudomén). ebbe sokan belefutnak. egyik részük emiatt csalódottan távozik, másik részük örül, hogy a Mensában is emberek vannak, sokszínű társaság, és jól el lehet lenni, bármilyen témában.

nyilván akinek nem jön be, azt nem marasztalja senki. :-)


#7: "gyanús nekem, hogy csak a tagdíjra játszik az egyesület, és olyanok is magas pontszámról kapnak visszajelzést, akik amúgy gyengén teljesítettek...)"


elég súlyos vád...

ezt pusztán abból sikerült leszűrni, hogy az IQ-tól független tulajdonságaikban nem eléggé felelnek meg az elvárásaidnak?...


"Egyetemi közegben egyébként hasonlót tapasztaltam, tanároknál is... Mármint igen, értenek a szakterületükhöz, ez tény és való, de ezt leszámítva semmivel sem jobbak egy átlag embernél, nekik is megvannak a maguk hibái."


na de ez a természetes nem?

nyilván egy IQ alapján összegyűjtött társaságban is csak az IQ lesz hasonló, másban ezerfélék (ahogy a tanárok is)


#9: "az ingyenes teszt mindig ugyanazt a feladatsort adja (ezért ingyenes)"


nem így van, adaptív tesztről beszélünk, ld.: [link]

(jó lett volna a kommentelés előtt tájékozódni)


"5-10 pont ingadozás amúgy előfordulhat"


ez viszont igaz, nyilván több körülménytől függ a pontos eredmény, a pillanatnyi teljesítményedet is befolyásolhatja, hogy mennyire "vagy ott" agyilag, de akár még attól is függhet, hogy amit nem tudsz, annak a megtippelésében mekkora szerencséd van. :-) (bár egy adaptív tesztnek ez utóbbit már viszonylag jól kell korrigálnia szerintem)


szóval a többszöri méréssel elért 96–105-ös eredményen nincs mit rágódni, egyetértek a #3-assal: full átlagos az IQ-d, nincs azzal semmi gond.

ha valami másfajta IQ-tesztet is megcsinálsz, az még persze kihozhat más eredményt, hiszen mindegyiknek kicsit mások a módszerei, más szegmenseit méri az IQ-nak (pl. nyelvi, interperszonális stb.), de szerintem sok értelme már nincs ilyeneket keresni. majd ha az élet hoz valami újabb IQ-tesztet (pl. ha valamilyen álláshoz kell), akkor majd kiderül...

2023. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!