Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen nyelven gondolkodnak a...

Milyen nyelven gondolkodnak a süketek a némák és a kisbabák?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
galaktikus közös
2023. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

A kisbabák nem gondolkodnak, maximum képeket vetít az agyuk és éreznek.

A némák csak hangokat nem tudnak kiadni, de tudják a szavakat. A kérdés mögött rejlő háttér alapján nem létezne a néma olvasás fogalma.

A süketeknek is vannak szavaik, hiszen tudnak olvasni.

2023. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

A siketek (nem süketek) azon a nyelven gondolkodnak, amit ismernek. Ha jelnyelvet, akkor azon.


Ha némaság alatt arra gondolsz, hogy valaki hallás híján nem sajátította el a beszélt nyelvet, akkor lásd feljebb.


A babákat nem tudjuk megkérdezni, de amíg nem ismerik a nyelvet, a kognitív képességeik is korlátozottak.

2023. ápr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

Egyiken sem, valójában. Minden ember másmilyen módon gondolkodik, sokaknál keverednek is a különböző típusok.

Sokan teljesen non-verbálisan gondolkodnak, teljes mértékben szavak nélkül. Ez történhet képekben, ingerekben, érzésekben, vagy egyéb absztrakt módokon.

Én például kamaszként vettem fel a verbális, szavakban való gondolkodás képességét, de ki-be tudom "kapcsolni" hogy melyiket használjam épp. Később elkezdtem más nyelveken is gondolkodni, amikor nagyon bele voltam merülve a nyelvtanulásba. A non-verbális sokkal gyorsabb egyébkét, nálam egy nagyon absztrakt, nehezen megmagyarázható módon működik.

Egy elég hosszú szövegnyi gondolat tud átfutni az agyamon a másodperc tört része alatt, verbálisan gondolva sokkal több időt vesz igénybe. Ezen kívül egész jó a vizualizációs képességem is, komplex tárgyakat vagy képeket tudok forgatni vagy torzítani, annó matematikán jól is jött ez a képesség. Van akik így, képekkel gondolkodnak.

Ha tippelnem kell, akkor a gondolkodás módja nagyban függ a nyelvismerettől, szociális fejlettségtől, személyiségtől is.

A verbális a leggyakoribb, mert ezt használjuk kommunikáció közben is. Gyerekként biztosan a non-verbális az "alapbeállítás", de a nyelv ismeretével ez megváltozhat, az esetek többségében ez történik.

A vakok, és siketek esetében nagy eséllyel szintén non-verbálisak lesznek a gondolatok, siketeknél a jelnyelvben való gondolkozás gyakoribb egyébként.

2023. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azokat amit látnak, az alapján dolgozza ki. Tehát kb képekben, írott szövegben gondolkodnak.
2023. ápr. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!