Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbaba amíg nem tanul meg...

A kisbaba amíg nem tanul meg beszélni addig milyen nyelven gondolkodik?

Figyelt kérdés
2020. dec. 12. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem képi nyelven. Jómagam is abba a kategóriába tartozok, akik nem beszélnek magukban hanem a gondolataik képi jellegűek. Ezért el tudom képzelni, hogy a babák is hasonlóan gondolkodhatnak.
2020. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Semmilyen nyelven, kb. hasonló, mint az ősember. Nekik is mindenre volt egy hanggal adott kifejezésük. A hangadás még nem feltétlen nyelv, és minden hangadás más lejtésű, hangsúlyú, formájú lehet, így lehet megkülönböztetni, mire gondolnak. A babáknál is így van.
2020. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. Nem az volt a kérdés, hogy a gondolatukat hogyan kommunikálják kifelé, amíg nem beszélnek, hanem, hogy milyen nyelven gondolkodnak!
2020. dec. 12. 19:37
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Válaszoltam, kb az első két szóban :)
2020. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Húha... Inkább az a kérdés, hogy neked milyen nyelven írjunk, ha a magyart nem érted?

Képi nyelv. Segítek. Egy angol és egy magyar egymás mellett áll és ugyanazt a piros szőnyeget nézik. Mindkettő azt látja, hogy piros a szőnyeg, ez a gondolatuk. Konkrétan szavak az agyukban azután lesznek, hogy beszélni is megtanultak.

2020. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De milyen nyelven az a gondolatuk, hogy piros a szőnyeg?

meg honnan tudják hogy piros, ha azt a szót még nem is ismerik?

2020. dec. 13. 09:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért te csak arra a tárgyra tudsz gondolni aminek pontosan ismered a nevét? Fura, nekem van hogy nem jut eszembe egy kifejezés, vagy hogy valamit hogy nevezünk, de attól még gondolok rá.🤦‍♀️
2020. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Látják a szemükkel a képet!!! Fogd már fel! Anno az ősember sem tudott beszélni, csak mutogatott. Mégis tudta, hogy víz, fa, vagy állat(étel) van előtte.
2020. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem gondolkodik semmilyen nyelven, hiszen még semmilyen nyelvet sem tanult meg. Kutatók feltételezése szerint ez az egyik oka az ún. kisgyermekkori amnéziának, azaz annak, hogy kb. a 3 éves kor előtti életünkből nincsenek emlékeink, vagy csak egy-egy villanásszerű kép, de az is csak ritkán. Másrészt viszont a nagyon picik még egyáltalán nem is "gondolkodnak" abban az értelemben, ahogy szerintem te feltételezed. Az újszülötteknek szinte csak érzékszervi benyomásaik vannak, szagokat, hőmérsékletet, hangokat, stb. éreznek a külvilágból, fázást vagy éhséget a saját testükön belülről, és ezeket a kis fejük kellemesnek vagy kellemetlennek fordítja le. Később, ahogy fejlődnek, az érzékszervi ingerekhez egyre többféle érzelem kapcsolódik, pl. hogy örülnek, amikor meglátják anyát, vagy a kedvenc játékot, és valamennyire emlékeket is tudnak tárolni és előhívni, de ezekhez nem szavakat kötnek, hanem érzékszervi ingereket és érzelmeket. Mondjuk ha megérzi a kelbimbó szagát, fel tudja idézni, hogy már a múltkor sem volt finom, és fintorogni kezd. De ezek nem szavakként jönnek elő a fejében és nem is összefüggő gondolatok.
2020. dec. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!