Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy nagyon törődöm...

Normális, hogy nagyon törődöm az emberekkel, ugyanakkor a panaszkodástól a falra mászok?

Figyelt kérdés
Általánosságban mindenkinek szeretek segíteni, meghallgatni az embereket, lelkileg kicsit felemelni őket. Ha azt látom, hogy valaki szenved, az nekem is rosszul esik, mindegy hogy idegen, vagy jóbarát. Nagyon szeretek önkénteskedni, pl a rászorulóknak ételt adni. De ezzel szemben ha valaki, mint édesanyám szokta mondani, előadja a hattyú halálát, azzal ki lehet kergetni a világból. Például apámnak szokása, hogy pont akkor mér vérnyomást, mikor valaki más is ott van, majd elkezd drámaian, fájóan sóhajtozni, amíg meg nem kérdezzük hogy jézus ennyire szörnyű? Talán nem is magával a panaszkodással van bajom, hanem ezzel a szándékos empátia/sajnálat hajhászó rájátszással... De úgy érzem hogy akkor is szembemegy az elején felsorolt dolgaimmal ez.

2023. ápr. 27. 19:05
A kérdező szavazást indított:
Teljesen normális, a kettő dolog nem üti egymást
Elég furcsa ez a kettő tulajdonság így együtt
Egyéb (kifejtem)
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy szembe szerintem, érthető, hogy nem érzel empátiát az önsajnáltató, mártírkodó emberek iránt.
2023. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szándékos panaszkodás egy játszma, aki elindítja, az nem kapcsolódni akar, hanem eszközként használ arra, hogy ledobja magáról a feszkót a te nyakadba. Érthető, hogy idegesít. Én is utálom, pedig szeretem az embereket.
2023. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez vagyok sőt még erősebben. Én nem csak szeretek segíteni, és a segítség számomra nem az, hogy meghallgatom( de akár azt is, de ezt nem szeretem), és a panaszkodás legelejét már megállítom és elköszönök a másiktól, ennél sokkal kisebb dolgok felé is abszolút 0 a toleranciám.


Nem azért vagyok, és vagyok másoknak, hogy kihasználjon, azt az illúziót keltse, hogy valaki egyet ért az önámító önkínzó abszurd gondolataival, hanem, hogy onnan kifelé haladjon a saját önismerete és boldogsága irányába.

2023. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szeretsz értelmesen segiteni, ez tök jó, de csak olyannal tudod megtenni, aki eleve önmagán is segiteni akar, a többi az csak figyelemhisztike és vergődés. Pedig ha tudnák, hogy a sikerekkel sokkal minőségibb figyelem jár, mint a panaszkodásért...
2023. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!