Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg senkiben nem lehet...

Tényleg senkiben nem lehet megbízni és senkinek semmit nem lehet elmondani? (karantén, stb)

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam, hogy ha a magánéleti dolgaimat nem tartom szigorúan egy vonalon, egy szálon és nem szeparálom el az embereket hanem átadok információt az ismerőseimnek más már ismerőseimről, akkor káosz a vége.


A működő megoldás csak is az, hogy minden ismerőst külön külön un amihez hasonlítanám "karanténban" tartok és senkinek nem mondok el a másikról semmit. így meg lehet akadályozni például azt, hogy egy konfliktus miatt lavinaként rámboruljon az ismerettségi köröm egy része.


Hogy példával is éljek elmondok egy történetet.

Találkoztam (volna) egy gyönyörű lánnyal, de előtte erről a találkozásról beszéltem pár ismerősömmel. Az ismerősök gondolom elmondták közös ismerősöknek is és nagyon könnyen meg is találták szerintem a lányt az instagramomon.


Tehát a személyes információ kijutott harmadik felek közé.


Tudták, hogy vele fogok találkozni még azt is pontosan tudták mikor és bekavartak rosszakarók, hogy ne sikerüljön a dolog.


Amikor nem jött össze a dolog és elmondtam ezt más ismerősnek, az megkérdezte az adott lányt, hogy mi történt miért nem találkoztunk és olyan hülyeségeket mondhatott, hogy az adott ismerős sem állt velem többé szóba, lenézett és le is tiltott ma pedig majdnem egy évig jóban voltunk.


Itt a "karantént" nem sikerült betartanom, a vírus átterjedt az egyik ismerősről a másikra. Utána természetesen kikértem egy ismerősöm tanácsát aki segíteni sokat nem tudott viszont teljesen hülyének nézett az eset miatt. a "vírus" tovább terjedt még egy ismerősre és a lakótársaimra is. Mellette a több barátom, a családom és még pár közeli ismerősöm mind tudják, hogy mekkorát csalódtam.


Amikor először annak a pár ismerősnek csak dicsekedtem.


Szóval mi lehet a megoldás, hogy SOHA TÖBBÉ, ne történjen ilyen?

Mindent külön és elszeparált szálon intézek az életemben és nem beszélek az embereknek egymásról. Még a saját családomnak sem.

Ezt nagyon nehéz lehet betartani, de ha egy ember elveszik akkor a többit nem fertőzi be a történet.

Működhet így?


2023. ápr. 28. 00:08
A kérdező szavazást indított:
Igen, így kell csinálni.
Nem, ez nem jó megoldás
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ami fontos és kérdéses hogy sikerül azt én nem mondom el senkinek. Tudom milyenek az emberek. Majd én azt megoldom az őrangyalaimmal meg a saját tudásomból. Dicsekedni meg amúgyse szabad.
2023. ápr. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a megoldás, hogy áskákódó, rosszindulatú szarokkal nem állsz szóba. Akik ezt tették azokat letiltod, az utcán elmész mellettük. Egy ilyen után ne várják el, hogy szóbaállj velük. Sajnos bele lehet futni ilyen nyomoroncokba, ki kell puhatolózni hogy valaki milyen mielőtt személyes dolgokat mondunk el neki, és akkor nem történnek ilyenek. De attól még vannak normális emberek is szép számmal, akik nem pletykálnak, áskálódnak, stb. Nekem például sose jutna eszembe szándékosan keresztbe tenni másoknak, és nem is ismerek ilyen embert, lekopogom.
2023. ápr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom 100% ban megmondani hogy ok voltak vagy pontosan ki volt, azt viszont tudom h en adtam ki az informaciot tobb embernek is. Hogy kitol es hogyan szivargott ki es ki tett keresztbe azt valoszinuleg sosem tudom meg.
2023. ápr. 28. 09:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Az ilyen patkányok altalaban nagyon óvatosak.
2023. ápr. 28. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!