Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan népszerű ez a...

Miért olyan népszerű ez a baromság?

Figyelt kérdés
Miért olyan népszerű manapság ez a "minden ember különleges", "mindenki okos", "ha nem tudod megvalósítani a céljaidat, az nem a te hibád, sőt, semmi nem a hibád", "mindenki szép", " ha százhúsz kiló vagy, nem tudsz lefogyni, az nem azért van, mert folyton csak zabálsz, hanem olyanok a génjeid, hogy nem tudsz lefogyni", stb. féle baromságok?

2023. ápr. 29. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert ez kényelmesebb az embereknek. Látszik is a mostani generáción, hogy ezen nőttek fel, és ha szembe csapja őket a valóság, képtelenek elfogadni. Alapvetően nem lenne baj a pozitív gondolkodással, de már nagyon túltolják, és egy buborékot képez az emberek köré. Csak ugye az élet nem így megy. Aztán meg ha igazi nehézség lesz, nem fognak tudni mit kezdeni vele.
2023. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember üres tényleges tartalomra, viszont akar valami nagyot és bölcset mondani. Csak felszínes emberektől hallottam eddig ezeket a szövegeket.
2023. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
En valoban különleges vagyok, sok erdekes dol9g is tortent velem
2023. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Rising Phoenix ***** válasza:
73%
Attól vagy különleges, hogy érdekes dolgok történnek veled? Mint Harry Potter?
2023. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Rising Phoenix ***** válasza:
100%
Mert ez a létező legegyszerűbb menekülési stratégia az élettől, kb, mint az alkoholizmus.
2023. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
A legtöbb ember szereti azt hinni, hogy nem egy nagy rakás szar, akkor is, ha amúgy de.
2023. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Egosimogató kegyes hazugságok. A többség egyszerű és szereti azt hallani hogy ő különleges, egyedi, sőt úgy tökéletes ahogy van.

Gondolom a manipuláció a cél vele, így könnyebb nekik dolgokat eladni, vagy nézettséget generálni. Szerencsére kerülöm a modernkori agymosást és médiát mint a tüzet, így ennél jobban én se vagyok képben ezzel az agymosó jelenséggel.

Viszont baromi káros abban biztos vagyok! Elvág a valóságtól, és elveszi a fejlődési lehetőséget. Hiszen aki "tökéletes" az minek fejlődne? Ráadásul hatalmas egót generál a semmire, ami pedig konfliktusokat a többi emberrel. Nagyon nem szimpatikus ez a jelenség!

2023. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hans Pötterman ***** válasza:
Ez csak szimpla felelősséghárítás a saját elcseszett életük miatt,pont olyan mint az "ezt dobta a gép","ezt húztuk a kalapból" és társaik
2023. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Totálisan ellentmond sok ember ennek, amit írsz Kérdező, de egyetértek a kérdéseddel.

Lásd: minden ember különleges: akkor ha valakibe felfedezünk egy minimális ptoblémát, akkor azt már épp, hogy lehúzzák, kinézik, kihasználják. Önellentmondás az egész.

2023. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!