Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van 15 fokban ilyen...

Miért van 15 fokban ilyen rhadt meleg?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Télen is voltak 15 fokok, emlékszem is olyan januári napra amikor 15 fok volt kint és kellemesen éreztem magamat a téli kabátomban.


Ma reggel nézem az időkép előrejelzést, látom 15 fok na mondom akkor póló, pulóver és téli kabát felfér.


Erre kimegyek, akkor még úgy hirtelen nem éreztem nagy meleget így eljöttem otthonról és most meg, hogy huzamosabb ideje vagyok a napon, majd meggyulladok. Én ezt nem értem. És most itt kell a téli kabátban rhadnom mert olyan helyen vagyunk, hogy nem tudnám hova rakni, maximum a földre. Összekenni meg nem akarom.


Miért van ez? :(



2023. máj. 1. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A napsütés ereje, szélerősség befolyásolja a hőérzetet. Tegnap nekem is nyári hangulatom volt.
2023. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
15 fokban én még mindig fázok.
2023. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton melegebb van ilyenkor, mint télen. Ha télen be is jön véletlenül egy 15 fokos léghullám, a föld meg az épületek sütik rád a hideget. Ilyenkor meg már melegebb a környezet is eleve, és a nap is erősebben melegít.

De akkor már értem, miért találkoztam tegnap két nagykabátos emberrel is, miközben mi pólóban sétáltattuk a kutyát... :D

2023. máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most nézem, holnapra 25 fokot is mond, úgyhogy holnap már én is lengébben készülök.


Mondjuk mára is 20-22 fokot ír szoval az en hibám volt, hogy nem néztem meg a teljes előrejelzést. Most is már 18 fokot mutat én meg itt rohadok a bundás kabátban.

2023. máj. 1. 10:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

18 fokot mérnek, de ha a nap közvetlen rád süt, jóval többnek érzed.

Ha pedig sötét ruha van rajtad, az is jól magába szívja a meleget.

2023. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A páratartalom is számít. Szombaton Budaörsön olyan fülledt volt a levegő, hogy 12 fokban levettem a kabátot.
2023. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 6-os, ez teljesen így van. Mindig szoktam nézni a páratartalmat is, mert már rájöttem hogy néha hidegebb érzés a 20 fokban 35% páratartalom, mint az 5 fokban a 95%.
2023. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A magas paratartalom, van-szel, mennyire melegedett fel a talaj.

Angliaban meg 17 fokban teljesen nyari meleg van, de ahogy elmegy a nap, bazi hideg lesz. Szoval az ott meg biztos jobb.

2023. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elszoktál télen a természetes UV-tól.
2023. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk legalábbis a szél sem fújt erősen, ez a hőérzetet is javítja. Bár, ha majd lemegy a nap, akkor hűvösebb lesz. Akkor már lehet, hogy nem lesz meleged, főleg, ha lány vagy. Tegnap este 20.00 fele én is láttam egy lányt kutyát sétáltatni prémes pufikabátban, még a kutyuson is volt ruha.
2023. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!