Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dohányzók! Ha csak annyi...

Dohányzók! Ha csak annyi pénzetek van egy hónapban ,hogy az albérletet pont fedezitek plusz egy nagyon kevés marad, akkor mit tesztek? Albérlet, cigi vagy kaja?

Figyelt kérdés

tegyük fel, annyi pénzetek van ,hogy pont ki tudjátok fizetni az albérletet, és maradna még 10 ezer forint (ami nyilván nem sok)..

a főbérlő rendes, és adna nektek egy hónap haladékot, így a ti döntésetek ,hogy kifizetitek az elbérletet ebben a hónapban, és csak 10 e marad,

vagy majd következő hónapban fizetitek ki ezt és a kövi havit is,

így akkor ebben a hónapban lesz azért pénz kajára...

dönthettek úgy ,hogy inkább akkor ebben a hónapban nem fizettek albit, és kv-t, cigit, energia italt, esetleg alkoholt is vesztek, de kajára már nemsok marad, vagy szinte semmi...

Mire költetek inkább? Kaja vagy cigi? és mi az első, hogy legyen cigi és kaja,vagy hogy rendezzétek inkább az albérletet, azt a hónapot meg kihúzzátok cigi nélkül és kevés kajával?


Érdekel a véleményetek...

elmondom, én már voltam ilyen helyzetben, de nem dohányzom, de inkább kifizettem az albit és nem ettem (bár barátok segítettek, így nem éheztem, de volt hogy 1 hétig nem ettem szinte semmit),

ha nekem annyi pénzem van, hogy albi + marad 10 ezer,

akkor én abból a maradék 10-ből inkább veszek zacskós levest, de lesz mit ennem. én így vagyok ezzel.


Viszont az egyik ismerősöm van most ilyen helyzetben, aki kávé,cigi, energia nélkül nem tud élni... ő nem fizetett egy havi lakbért, de cserébe kövi hónapban rendeznie kell azt is,

lett volna pénze kifizetni, de a pénzt elköltötte, így már se lakbérre nem maradt, illetve van kb 10 ezer forintja.... panaszkodott, hogy nehéz cigi nélkül... Mint írtam voltam én már úgy, hogy kajára nem volt pénzem,

de melyik a rosszabb, cigi nélkül vagy kaja nélkül lenni?

ezt nyilván én nem tudom, mert nem dohányzom, ezért érdekel a véleményetek, ti hogy vagytok ezzel?



2023. máj. 5. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
És jövő hónapban hogy lesz pénze?
2023. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Arra nincs garancia, mert munkát keres. Hónap eleje van, még találhat, de nem lehet tudni.
2023. máj. 5. 12:44
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Tanuld meg egy életre, a függőknél mindig a függés tárgya lesz az első, minden más csak utána fog jönni.
2023. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

És inkább cigizik és inkább kockáztatja a lakhatását, és nem eszik?

Én egy kicsit az alkoholra vagyok raszokva,

De ha nincs pénzem, vagy csak pont annyi ami kell az albérletre, akkor inkább kifizetem, mint hogy utcára kerüljek. (Igaz én már voltam utcán 3 hetet 18 évesen, tudom milyen)

2023. máj. 5. 12:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"És inkább cigizik és inkább kockáztatja a lakhatását, és nem eszik?"


Szerinted a kábszisok többsége miért az utcán csavarog állandóan céltalanul?

2023. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben

Kifizetném az albit, maradék 10ből vennék kaját, és kérnék kölcsön egy jó ismerősömtől pénzt hogy kihuzzam cigivel a hónap végéig.

Anno így oldottam meg.

2023. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Én már suliban is inkább éheztem. Anya csak annyi pénzt adott azt is néha hogy kaját tudjak venni.(akkor meg nem 2000 ft volt egy doboz cigi)

Igy kaja helyett vettem cigit ami több napig is kitartott.

De bármikor volt vagy van ilyen inkább a kaja marad ki.

2023. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szolovjov ***** válasza:

Ilyen helyzetre ott a Kadhafi cigi. Majdnem ingyen van.

https://www.youtube.com/watch?v=69UPqt4Omuc

2023. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyilván józan ésszel gondolkodva az ételt venné meg az ember, de aki függő, az nem tud ilyen fejjel gondolkodni. Inkább éhen halnának, csak a cigi legyen meg. Ezért nem szabad rászokni sem arra a sz@rra, mert utána rabja lesz az ember teljesen.
2023. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Te valószínű nem vagy még teljesen alkoholfüggő. Egy kocadohányos is le tud mondani a cigiről végső esetben, de aki rendesen függő, az már nem. :(
2023. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!