Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki szokott inni alkoholt,...

Aki szokott inni alkoholt, annak a környezete jogosult-e arra, hogy a vásárlásairól és szokásairól beszámolót tartson másoknak, kedvezőtlen tulajdonságokkal felruházva őt?

Figyelt kérdés
Az illetékesnek a keresztlánya, nem engedi be a lakásba, hiába utazik sokat autóval, aki néha szokott inni. Felruházzák mindenféle negatív tulajdonságokkal ő és mások, mert másoknak azt kell látni, amit ők meghatároznak. Aztán olyan formál véleményt, aki elszokott a tevékenykedéstől, rosszindulatú, irigy. Ha az ember nem csinálhat azt, amit szeretne, miért azok határozzák meg a másik ember értékét, akik nem fordítanak kellő figyelmet a saját életükre? Van-e a környezetnek engedélye ahhoz, hogy elítélni a másikat a szokásai és vásárlásai alapján?
2023. máj. 8. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Van. Amúgy hiába kozmetikázod a történetet nagy szavakkal, ha ötliterszám vized haza a kannás tablettást ne csodálkozz ha beszólnak, hogy alkesz vagy.
2023. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Rising Phoenix ***** válasza:
100%
Szólásszabadság van. Ilyenek az emberek. Pletykálnak. Van aki foglalkozik vele, van aki nem, én úgy gondoltam mindig is, hogy a pletykálót minősíti a téma, nem azt akiről szól. Ha tudni akarok valakiről valamit, azt megkérdezem személyesen tőle. Ezzel kapcsolatban te annyit tehetsz, hogy ha ennyire zavar, amit rólad beszélnek, akkor nem adsz okot rá, hogy legyen miről beszélniük. Vagy élsz azzal a technikával, amit én alkalmazok, hogy kizárólag azokkal az emberekkel foglalkozok, akik hozzá is adnak valamit az életemhez, a pletykáló idegeneket meg leszarom. Honnan tudna rólam bármit valaki, akivel szinte sosem beszélek? Tény, hogy így kevés olyan ember van az életemben, aki számít is, de ők kivétel nélkül értékes részei a mindennapjaimnak, ahogyan én is az övéknek.
2023. máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Te is mondhatsz véleményt bárkinek a szokásairól.
2023. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te elég alaposan ferdítesz a lényegen. Aha, persze, néha szokott csak inni, kétnaponta karmol csak be.:D

Ha az illetőnek én lennék a keresztlánya és látnám hogy megint dörömböl az ajtón, hogy engedjem be, én se engedném be.

2023. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hiába tolod a teátrálist, épp a lényeget hagyod ki: mennyit piál az öreg?


Mert ha apámból indulok ki, oké, néha megiszik egy sört, semmi baj.

Ha viszont unokanővéremből, na, ő kétnaponta sggrészegre issza magát.


Szóval igen, ha ő jön hozzám vendégségbe - pontosabban akar, az ajtóig eljut és onnan szépen mehet haza.

2023. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!