Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért keresnek ilyen keveset...

Miért keresnek ilyen keveset az emberek?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsa kérdés. De gondoljatok bele, ha tudjátok, hogy zombi apokalipszis jön, akkor mindenki felkészül, fegyvereket szerez, kaját raktároz, erősít, menti a családot, stb.

Látjátok, hogy szuperinfláció zajlik és még nincs vége. Mégis olvasom ezerszám, hogy minimálbérekért dolgoztok. Dehát ez öngyilkosság! Főként ha van gyerek is. Ne mondjátok, hogy nincs munka, pláne a fővárosban! (Kis falvakban oké, bár onnan is el lehet költözni.) Én két gyereket nevelek, a fővárosba költöztünk, 3 állásom van, így közel 600 a bevételem, így tudunk megélni. Szemen köpném magam, ha otthon várnám a sült galambot. Munka pedig van, annyi mint a szemét! Szóval? Lustaság? Nem érzitek, hogy baj van? A természetben nem az él túl, aki a legerősebb, hanem aki a legjobban alkalmazkodik a körülményekhez. Szerintem a kesergés helyett mindenki szedje össze magát és hajtsa ki magából az energiát, mert itt olyan világ lesz... És lehet utálkozni, úgyis csak a köpködés és a siránkozás megy.



2023. máj. 11. 00:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem lennék büszke arra, hogy 3 állással keresel annyit, mint jó páran eggyel.
2023. máj. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem te hülye vagy kérdező.

Mellesleg aki 2 gyereket szül ebbe a világba, az tényleg agyilag zokni.

2023. máj. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Te miről hablatyolsz itt?
2023. máj. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyit keresek, hogy elég a megélhetésre, félre nem rakok.

Minek is, mikor jön a zombiapokalipszis és úgyis meghalunk.

2023. máj. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

" Mégis olvasom ezerszám, hogy minimálbérekért dolgoztok."


Te is minimálbérért dolgozol, csak másokkal ellentétben 3 helyen. Ki is itt a hülye?

2023. máj. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én két gyereket nevelek, a fővárosba költöztünk, 3 állásom van, így közel 600 a bevételem, így tudunk megélni."


Azért én ezt nem annyira hangoztatnám. Milyen munkák azok, amikből hármat kell végezni ahhoz, hogy havi 600 ezer meglegyen?

2023. máj. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

Az a baj, hogy a válaszolók sem a lényeget fogták meg.

Én is nagyon sok embertől hallom, hogy sírnak mert nincs munka, miközben lehet találni munkát. Nem lehet mindenki mérnök, orvos, jó üzletkötő. Én sosem voltam olyan eszes, hogy egyetemet végezzek, de pl ügyfélszolgálatosnak elég jó vagyok. Nyilván az nem fizet annyit, de ha kettő hasonlót talál az ember, akkor már lehet vele szépen keresni. Hogy kevesebb a szabadidőm? Hát, ha nincs pénzem akkor cseszhetem a szabadidőm, mert maximum lófrálok üres zsebbel az erdőben. Így viszont tudok félretenni, és a kevés szabadidőmet is minőségi módon töltöm el.

2023. máj. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
És 3 állás mellé hogy fér be a gyerek érvelés?
2023. máj. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
*nevelés
2023. máj. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#7


A munkáltatók, multik pont az ilyen idióta életfelfogásból élnek jól.

Akinek van esze, idővel rájön, hogy ha csórónak és/vagy butának születtél, akkor minél jobban le kell szűkíteni az igényeket, és a kizsákmányolóktól függetlenedni, amennyire lehet.

Nem kell se család, ha nem kell család, akkor családi ház sem, autó nélkül is lehet élni, 50 pár cipő sem szükséges.

Idióta, fogyasztói társadalomban élünk, a mohóságot viszont semmi sem elégíti ki soha.

2023. máj. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!