Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon tapló vagyok, ha kb...

Nagyon tapló vagyok, ha kb olyan 40 éves koráig minden idegent kapásból letegezek?

Figyelt kérdés

Persze vannak szituációk, amikor én is formálisabb vagyok (orvos, bank), de általában minden szívfájdalom nélkül sziával köszönök egy 40 évesnek 23 évesként. Régebben olyan voltam, hogy egy 28-30 évest nem tegeztem volna le kapásból, de kicsit félek, hogy most meg átestem a ló túloldalára.

Azt még hozzátenném, hogy nem szoktak 23-nak nézni, inkább még tininek, ezért engem kb mindenki tegez és ezen alapon én is vissza szoktam tegezni másokat, akkor is, ha 40+ (és most nem a nagymami korosztályról beszélek).



2023. máj. 12. 01:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem teljesen oké, a magázás kezd visszaszorulni a magyar nyelvben azokra az esetekre, amikor legalább egy generációnyi korkülönbség van az emberek közt. Én 42 vagyok, de nem zavarna, ha tegezne egy huszonéves.
2023. máj. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

En annak eltem meg mert a magyar azok koze a nyelvek koze tartozik, ahol nem veletlenul van ketfele forma. Az angol nyelv nem laza, hanem meg a tegezes is magazo udvarias.

Es az idosebb kezdemenyezi a tegezest.

Mas egy munkahely vagy egy Facebook csoport, de total idegent letegezni igaz, hogy szokassa valt, de szerintem bunko szokas.

2023. máj. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Az. Nem bánom, ha tegezel, de kérdezd meg, hogy rendben van-e.
2023. máj. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Igen, bunkó vagy, de már olyan sokan vagytok, hogy nem igazán lógsz ki a sorból.
2023. máj. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek fura lehet. Mondjuk a tecccik csókolom néni bácsi stílusú ovis magázódásnál biztos hogy kevésbé sértő, bunkó dolog.
2023. máj. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Hans Pötterman ***** válasza:
79%

#5

Na ne is mondd. 20-22 lehettem amikor a postán utoljára köszöntem így a nőnek,elkezdett ordibálni,meg azt mondta rám borítja az üvegfalat ha mêgegyszer így merek köszönni 😂😂 olyan 35-40 körül lehetett

2023. máj. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Részemről egy szavazat a magázás mellett annak ellenére, hogy sosem vettem zokon, ha nálam sokkal fiatalabb tegezéssel indította a beszélgetést.

Vannak területek, ahol alapértelmezett a tegezés (kollégák, net, hobbitársak), de ha a legkisebb jelét érzem, hogy ez bántó, váltok.

Az élet egyéb részein alap a magázdódós kezdés, aztán majd kiderül, maradunk-e annál.

Egyetértek a 06:17-kor író hozzászólóval, a teccikelés és társai ki vannak zárva, viszont a kapcsolatok finom jelzésének, visszajelzésének kitűnő eszköze a megfelelő megszólítás kiválasztása, ami mindenképpen gazdagítja az érintkezések nyelvi eszköztárát.

2023. máj. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én az idősebbeket is tegezni szoktam legtöbbször. Ha nagyon távolságtartónak, szigorúnak látom, akkor persze nem.

Akin egy kicsi mosolyt is látok, azt tegezem.

2023. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó vagyok.

Én negyven évesen imádom ha a nagyon fitalok sziáznak nekem. A jó napot, meg csókolomtól meg tudok őrülni. :D

Szóval ha fiatalok olvassátok ezt, nyugodtan lehet tegezni. :)

Nem kell modoroskodni, nem abban az időben élünk már.

2023. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Jah, az.
2023. máj. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!